Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyik este elájultam fürdés...

Egyik este elájultam fürdés után. Szerintetek lehetett a forró víztől?

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan, akivel történt már hasonló?
2012. nov. 2. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem! Valami oka van annak,ha elájultál.Kérdés:Eszel rendesen? Úgy értem nem fogyózol vagy ilyesmi?Vérnyomás?
2012. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eszem rendesen, nem fogyózom, semmi ilyesmi. A vérnyomásom viszont eléggé alacsony.
2012. nov. 2. 10:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor az okozhatott ájulást bőven. Lehet hirtelen léptél ki a kádból vagy hirtelen keltél fel. Már ha fürödtél és nem zuhanyoztál.
2012. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Orvoshoz azert el kene menni ...szerintem csak o allithat fel egy hiteles diagnozust mi csak talalgatni tudunk. Szerencsere ,hogy nem verted be a fejed es nem rosszul estel el ,mert az nem lett volna a legjobb. Udv
2012. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Voltam már dokinál többször is az alacsony vérnyomásom miatt. Elküldött pár vizsgálatra, de nem találtak semmit. Igazából az a kérdés, hogy vajon mitől esik le időnként? Ebben az esetben pl. a forró vízre gondoltam.
2012. nov. 2. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
vércukorszinted az rendben van?
2012. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A meleg víztől kitágultak a bőr erei, valamint a bőralatti kötőszövet erei. Amikor felálltál az agyhoz nem jutott elegendő vér és a tested megoldotta, úgymond olyan testhelyzet felvételére kényszertett , amely során újra kapott vér és így oxigént az agy. Serdülőkorban és alacsony vérnyomás esetén ez előfordulhat.

Mindenképp ajánlott a sport, heti 3x 1 óra legalább. Nem kell hirtelen erőkifejtés, szép egyenletes terhelés. Ezzel

keringésrendszer megerősödik.

Aki elájult, azt viszont nem ültetjük fel rögtön,maradjon fekve, lábait magasba emelve, térdben behajlíttatva esetleg. Amíg teljesen jól nem érzi magát így marad.

2012. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű, hogy a meleg víztől hirtelen kitágultak az ereid, és az amúgy is alacsony vérnyomásod még alacsonyabbra száguldott, ez okozhatta az ájulást.


Viszont bármi más is, akár veleszületett szívbetegség, amit nem fedeztek még fel, vagy az is lehet, hogy vérszegény vagy.


Menj el a háziorvosodhoz, és kérj egy rutin kivizsgálást, amúgy is minden évben egyszer ajánlott egy vizsgálat, egy vérvétel. Mondd el neki azt is, hogy elájultál fürdés közben.


Ez mindenképpen veszélyes, mert ha fürdőkádban elájulsz zárt ajtók mögött, meg is fulladhatsz legközelebb.


Szóval, inkább járj utána.

2012. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
langyos vízben zuhanyozz.
2013. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!