Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomásra gyógyszer...

Alacsony vérnyomásra gyógyszer szedsz, vagy más megoldásokban hiszel?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, évek óta tudom, hogy alacsony a vérnyomásom. Szinte minden ismert tünetet produkáltam az utóbbi években: hideg végtagok, fáradékonyság, aluszékonyság, szédelgés, rosszabb esetben ájulások is voltak. Semmilyen szervi bajt nem találtak a dokik, "csak" annyi a gond, hogy időnként valamitől még jobban leesik a vérnyomásom, olyankor jönnek a kisebb-nagyobb rosszullétek.

Igyak sok folyadékot, figyeljek oda a helyes táplálkozásra, mozogjak a friss levegőn, ne keljek fel hirtelen, stb. - ilyen jótanácsokat kaptam az orvosoktól. Mindezek ellenére is csak ritkultak a rosszullétek, de nem múltak el teljesen. Van, aki gyógyszert is szed(ett) ilyen probléma miatt???



2012. nov. 3. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alacsony vérnyomásra nem adnak gyógyszert. A menő kardiológusok is ugyanazokat a természetes módszereket ajánlják, amiket leírtál. Még egy javaslat: ha nincs refluxod, igyál kávét, erős fekete teát, az egy kicsit felnyomja.
2012. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szokd meg, és igyál sok kávét. Gyógyszert nem kapsz rá. És örülj, hogy sosem fogsz stroke-ot kapni.
2012. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kávé jó megoldás lehet.
2012. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szedek semmit, kávézok:)
2012. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En is alacsony vernyomassal elek,de kaptam gyogyszert,ezt nem mindennap szedem,csak ha epp nagyon nagyon leesik a vernyomas.Törtent hogy egy ejjel felkeltem,mikor indultam vissza a fürdöszobabol,összeestem,szerencsere nem voltam egyedül,igy mikor eszhez tertem ,rögtön cseppeket vettem be,igy nem kellett orvost hivni.Vannak meg szituaciok amikor kell hogy bevegyek,megfazaskor,idövaltozaskor,ilyenkor nekem semmi nem segit,csak a cseppek.
2012. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ezek a cseppek gyorsan hatnak, amikor rosszul vagy?
2012. nov. 3. 13:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen eleg gyorsan,de vannak növenyi cseppek is a verkeringesre.Nem tudok ajanlani,de leirhatom a nevet,mivel en külföldön elek,a vernyomasemelö cseppek,Effortil,es a növenyi ami jo vernyomascsökkentö es vernyomasemelö,tehat regulalja a vernyomast,a Mag. Doskar cseppek, 16-os szam.Ausztriaban van,lehetseges hogy Mo. is kaphato.
2012. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg annyit leirnak a Mag. Doskar cseppek,nagyon gyorsan hatnak.Egyszer a bevasarlo központban rosszul lettem,hormonzavarom miatt felment a vernyomas,hat nem olyan tul nagyra,92/138-ra,de en majd összeestem,ott kaptam elöször ezt a cseppet,10 percen belül hatott,ma pl. nagyon alacsony volt,es rövid idön belül,felment a cseppektöl.
2012. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as! Ha 92/138 lenne a vérnyomásod, már nem élnél! Ilyen érték nincs. A második érték nem lehet magasabb az elsőnél!
2012. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsanat forditva irtam.
2012. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!