Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lányomnak,16 éves főleg...

Lányomnak,16 éves főleg reggeli hányingere van, ami kb. jó egy hónapja kezdődött. Orvosnál voltunk, (gasztroenterológia, hasi ultrahang, vérvétel negatív). Kinek mi segített hasonló esetben, milyen orvoshoz menjünk még?

Figyelt kérdés
Voltunk természetgyógyásznál is, ő azt állapította meg, hogy a patkóbelében nagyon sok salakanyag gyűlt össze. Ez három hete volt, azóta diétázik és hetente egyszer jár a természetgyógyászhoz talpmasszázsra. Szerintetek ez használ, volt esetleg olyan köztetek akinek ez segített?Egyébként lelkiállapota mindig is eléggé labilis volt (pl.3 évvel ezelőtti pánikbetegsége miatt megjártuk már a kardiológiát is. Akkor sem volt hál istennek semmi szervi probléma. Most nem mer iskolába menni, mert hátha hány, vagy rosszul lesz, ettől pánikol. Lehet ez a hányinger érzés lelki eredetű? Akinek volt hasonló, kérem írjon! (Többször voltunk már pszichológusnál sőt kineziológusnál is, de mindenhol, ahol megállapították, hogy igen hajlamos a depresszióra egyébként meg egy értelmes lány. Sokat segíteni nem tudtak. )
2012. nov. 11. 21:28
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Olvasva a soraidat a lányoddal teljesen egy cipőben járok.

17 éves koromban, az érettségi évében jelentkeztek nálam hasonló tünetek: állandó hányinger, és bár - azóta se - egyszer sem hánytam, állandóan attól rettegtem, mi lesz, ha fogok. Én sem mertem iskolába menni, a lakásból sem léptem ki, leginkább feküdtem otthon, a hányinger miatt pedig szinte sosem ettem semmit.

Ugyanígy én is megjártam az orvosokat, voltam vérvételen, ultrahangon, gasztroenterológusnál,belgyógyásznál, természetgyógyásznál. Minden egyes leletem negatív lett.


Írtad, hogy évekkel ezelőtt pánikbetegséggel diagnosztizálták a lányod. Minden bizonnyal most is arról lesz szó. Végül én is pszichiáterhez fordultam, aki - ugyanígy- megállapította, hogy depresszióra hajlamos vagyok, szorongást, pánikbetegséget írt le. A tünetek, amiket felsoroltál és az, hogy minden lelet negatív, nagyon erre enged következtetni.


Bár nem vagyok orvos, de igen, én megkockáztatnám, hogy lelki eredetű panaszokról van szó. A leírásban pszichológust írtál, nem tudom, elírás-e, de szerintem, ahová fordulnotok kellene első sorban az nem pszichológus, hanem PSZICHIÁTER. A kettő közötti különbség, hogy utóbbi "valódi" orvos és gyógyszert tud felírni.


Ebben a betegségben - nevezzük betegségnek - leginkább a gyógyszeres terápia segít. Én Cipralex nevű szerotonin- visszavétel gátló gyógyszert szedtem, illetve szedem a mai napig, a tüneteim pedig teljesen elmúltak. Sokan emellett kiegészítő kezelésként terápiát javasolnak, akkor lehet ismét pszichológushoz fordulni.


Javaslom tehát, hogy keressetek fel egy pszichiáter szakorvost az ügyben. Mindenképp magánrendelésre menjetek azonban, a gyerekpszichiátrián nem nagyon foglalkoznak az emberrel, magán úton pedig biztosabb, pontosabb kezelést kaptok majd. Ez persze pénzbe kerül, de mivel gyanítom, a természetgyógyász sem ingyen van, Ti is hajlandóak vagytok a lányotok egészségre áldozni, ahogy hál' istennek az én szüleim tették.


Remélem sikerült segítenem, ha pedig bármilyen kérdésetek van még vagy bármilyen tapasztalatot megoszthatok, szívesen írok még e-mailben vagy privát üzenetben is. :)


A lányodnak pedig kitartást, fel lehet állni ebből!


Dóri

2012. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban lehet, hogy lelki eredetű, de szembetegség is van, aminek hányinger a tünete.
2012. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichológushoz kellene elmennetek, lelki eredetű problémája lehet.

Nem stresszel az iskola miatt?

2012. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a problémám és sajnos még most is előjön.Voltam már mindenféle vizsgálaton nem találtak semmit.Végül rájöttem,hogy azért van,mert stresszelek a suli miatt nem szeretek bejárni,mert rossz a társaság és gyakran bántanak lelkileg.Kérdezd meg a lányod,hogy netán nem-e ez a baja. 16L
2012. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szemészetre is jó lenne menni, a szemfenék ha begyullad, könnyen lehet a tünete.

Szemüvege/kontaktlencséje nincsen? Jól lát közelre/távolra?

2012. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám van/volt. 16 éves koromban kezdődött, szervi gond semmi. Ez pszichés eredetű. Igazából még most sem gyógyultam ki belőle teljesen, de azért javultam. (23 éves vagyok most)

Az ilyen kineziológusokat, természetgyógyászokat el lehet felejteni. Sajnos sarlatán szinte az összes. Ez tapasztalat.

A pszichiáterekről sincs túl jó véleményem, egy hónapig jártam még a kezdetekkor oda, nekem gyógyszert nem írtak fel, de igazából semmit nem tudtak velem kezdeni, mert teljesen normális vagyok egyébként.

Ördögi kör ez amúgy, mert a szorongástól csak rosszabb lesz a hányinger. Ami segít, az hogy elfoglalja magát az ember. Segít a jó társaság, megértő barátok.

Csodagyógymódot sajnos nem tudok, mert én is ebben a cipőben járok, de a megértő emberek segítenek. A lényeg, hogy szépen, lassan, apránként haladjunk. Ahogy jönnek a negatív gondolatok, érzések, egyből el kell az embernek foglalnia magát valamivel, ami nagyon leköti. Tanulás, hobbi stb. Rajtam ilyenkor az segít, ha valakivel beszélgethetek. Mindig lesznek jobb és rosszabb periódusok. Kitartás!

2013. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!