Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Vitamin hizlal?

A Vitamin hizlal?

Figyelt kérdés
Mármint ez igy hülyeség, de én nagyon vékony vagyok és semmi vitamint nem eszek, semmi gyümölcs, most vettem rá magam, és kezdtem el gyümölcsöt fogyasztani. 43 kg vagyok és 19 éves lány. SZeretnék hizni, sokat is eszek egyébként de semmi ...

2012. nov. 19. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin önmagában nem hízlal, a B vitamint viszont étvágygerjesztő hatású. Ha emiatt többet eszel, az viszont hízlal.

A gyümölcsben sem a vitamin hízlal, hanem a cukor. A gyümölcsöt nem a hízás miatt eszi az ember, hanem mert nem akar vitaminhiány miatt különféle hiánybetegségeket kapni. Illetve én még emiatt sem, hanem azért, mert elsősorban finomak és még egészségesek is.


Azért kíváncsi lennék a napi étrendedre, nem kizárt, hogy csak szerinted "sok", amit eszel. Hány cm vagy? A súlyod kg. 153 cm-hez normális.

2012. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminok nem hizlalnak. A súlyodból és a korodból nem tudjuk megállapítani, hogy valóban túl vékony vagy-e, legalább egy magasság kéne, de akkor is ott van az alkat kérdése.

Ha normális a ciklusod, akkor elviekben nincs nagy baj. Pajzsmirigyedet vizsgálták már?

2012. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak, akiken nem fog a kaja, de ettől függetlenül egészségesek.Én is mindíg sovány voltam és alig ettem, de jól éreztem magam, jobban mint most, átlagos súllyal.
2012. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem mindenemet vizsgáltták már, gyomortükrözs, béltükrözés, vérvétel, pajzsmirigy, mindeeeeen 19 éves lány vagyok 160 cm és 43-44kg körül vagyok....genetika állhat a háttérben, viszoznt 2éve meghiztam 50kgra nemtudom mitől vastablettát szedtem akkor...de utána volt egy betegségem lefogytam 37kgra majd most 44nél többet nem birok magamra szedni és nagyon zavar...
2012. nov. 19. 12:20
 5/13 A kérdező kommentje:
folyton szorongok, ideges tipus vagyok...lehet ez is közrejátszik
2012. nov. 19. 12:20
 6/13 anonim ***** válasza:

A B vitaminok étvágygerjesztők.

Borzasztó éhes leszel tőlük.

Ezt már próbáltam, és így volt.

A Béres csepp is étvágygerjesztő állítólag, de ezt még nem próbáltam.

Csak a nagynéném, és ő szépen felépült tőle, visszajött az étvágya.

2012. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem lettem éhesebb a Béres csepptől.

Ha neked a vastabletta bevált, kérdezd meg a dokit, hogy nem szedhetnéd-e ismét. Vagy ha nem, akkor kérdezés nélkül is ajánlom a nyerc cékla vagy céklalé napi szintű fogyasztását.

2012. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na igen. Béres cseppet szedem napi szinten...meghozza az étvágyat, beteg se nagyon vagyok...néha eszek mint a hülye :) csak ugye én nagyon sokat alszok és a napjaim eddig úgy teltek hogy a fél napot át aludtam és ugye se reggeli, se ebéd...és hát ezek fontosak pedig...én meg mindig délután meg este ettem...most kezdem össze szedni magam hogy korán keljek.
2012. nov. 19. 12:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ezt a B vitamint én is hallottam, de én nem lettem tőlük soha éhesebb, bár nekem a hízással sosem volt gondom. B vitamint viszont többször szedtem már, multivitamin, bérescsepp stb.. és semmi nem történt. (Szerencsére)


Amitől viszont hízok az a Nutella. :-) Rám az nagyon veszélyes. Végül is csak olaj meg cukor. Egyél meg esténként egy fél üveggel, ha nem hízol add fel.


Egy ismerősöm ha csokit eszik akkor fogy, valahogy így reagál rá a szervezete. Ráadásul többet eszik mint a férje, és sosem hízik. Lehet Te is ilyen vagy.

2012. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy "mindenedet" vizsgálták már, de feltűnt egyetlen orvosnak is, hogy 19 évesen átalszod a fél napot? Ez már 3 évesen sem normális...

Nem azért vagy sovány, mert az alvás miatt este eszel, de biztosan van összefüggés. A soványságod oka simán lehet ugyanaz, mint az aluszékonyságodé. Szerintem erre a témára kéne rányomulnod.

Írod, hogy stresszes vagy. Nem bántásból kérdezem, de pszichiáternél jártál már? Az, hogy átalszod a fél napot, simán lehet depresszó tünete, ami okozhat fogyást, soványságot. Nem állítom, hogy ez van, csak egy ötlet.

Meg a Béres-csepp mellett nem ártana sportolni sem. Arról nem írtál semmit. Természetesen nem "zsírégető" edzésről beszélek, de biztosan van olyan mozgásforma, ami mellett nem fogysz még 5 kilót, viszont javul az étvágyad, kevesebbet alszol, csökken a stressz stb.

2012. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!