Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy rendellenesség...

Pajzsmirigy rendellenesség mitől alakul ki, mik a tünetei, hogy lehet kimutatni, hogy lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Miből lehet gyanítani, hogy a pajzsmiriggyel lehet probléma? Olvastam róla, és elég sok hasonló dolgot találtam magamban. Lehet hogy ezzel van nekem gondom? Fogalmam sincs hova forduljak. Pl levertség, fáradság, feledékenység, törött köröm, idegesség, és a szemöldököm is rövid, mondta a kozmetikus hogy az is annak lehet a jele. Nem tudom hol tudnák kimutatni hogy baj van-e a pajzsmirigyemmel, ha igen, az mit okozhat, mi bajom lehet ettől hosszú távon, hogy lehet gyógyítani stb. semmit nem tudok róla, csak szeretném kivizsgáltatni magam erre, mert erre gyanakszom, hogy ez lehet a bajom.

2012. nov. 28. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosodhoz kell menni, ő ad laborba TSH vizsgálatra beutaló. Ha ez magas akkor alul működik a pajzsmirigy, amire gondoltok. Ha nem jó az eredmény akkor kell nyaki UH vizsgálatot végezni, itt a gégeporc alatt van két oldalt a pajzsmirigy nem sokkal a szegycsont felett.

Súlynövekedés, hajhullás, bőrszárazság, emelkedett koleszterin szint , hideg végtagok , székrekedés, a hang esetleg rekedtté válhat, memória romlik.

Nőknél gyakoribb 35-40 év körül és felette indul általában.

Hát most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2012. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

miből lehet kimutatni? -vérvételből.házidoki nézessen TSH szintet.ha az nem jó úgyis továbbküld belgyógyászhoz.

mik a tünetek? -az attól függ, hogy alul vagy túlműködik a pajzsmirigy.nekem túlműködéss volt álmatlanság, szapora pulzus, fokozott izzadás, kézremegés, hirtelen fogyás. alulműködésnél aluszékonyság, hízás.

mi okozza? -nem tudják.mondják hogy a stressz, dohányzás stb.nem használnak dehát mindig ezeket mondják ha nem tudják a kiváltó okokat.

mit okozhat hosszú távon? -alulműködést nem tudom, túlműködés szívproblémákat, súlyos esetben kreténizmust.

hová fordulj? -háziorvos.mondd el mire gyanakszol és kérjen labort TSH-val is.

2012. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és neked hogy derült ki?
2012. nov. 28. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!