Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az alma milyen hatással van a...

Az alma milyen hatással van a vércukorszintre?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az alma csökkenti a vércukorszintet, viszont nekem gyakran leesik a vércukrom, és ha megeszem egy almát, mintha jobb lenne.
2012. dec. 4. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alma nem csökkenti a vércukorszinted. Attól függ milyen alma, a nagyon édesek picit felviszik, a savanyúak kb. meg se mozdítják.
2012. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jeannie válasza:
Szia, a szőlőn meg a banánon kívül minden gyümölcsöt nyugodtan ehetsz, mert csak picit, és lassan emelik meg a vércukorszintet, ami természetes a szervezetednek, és még kevés inzulinnal is elbír vele. Arra figyelj esetleg, nehogy savat csináljon.
2012. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. emeli

2. a gyümölcscukor növeli az inzulin rezisztenciát.

3. ha nem szénhidrát (kenyér, rizs, müzli, zab, krumpli) alapú táplálkozást folytatnál, hanem hús-zsír alapút, nem esne le a vércukorszinted. A vércukorszint problémák a cukorbetegség előszobái, és nem kéne belépni.. ez KIZÁRÓLAG életmód, táplálkozás kérdése.

2012. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként kenyeret nem eszem, esetleg zsömlét, kiflit, illetve tonus kenyeret, abonettet,de nem sokat. Húst is eszem, főleg szárnyast, de lehet abból is kevesebbet kéne ennem. Én az alacsony vércukorszintről mást olvastam, ami előidézheti, több oka is lehet. Meg egyébként sokat tornázom,lehet attól is talán. Szóval az alma helyreteszi, főleg az édesebb, ezt tapasztaltam.
2012. dec. 4. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!