Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegség? Hogyan lettetek...

Pánikbetegség? Hogyan lettetek urrá a saját félelmeiteken? Nekem milyen erősségű ez a betegség?

Figyelt kérdés
Egy éve allergiás reakció miatt majdnem meghaltam az ügyeleten,annyira leesett a vérnyomásom a szteroid miatt.Most pár hete előjött megint egy allergiás reakció,bevettem rá azt a gyógyszert ami akkor segített és egyik pillanatról a másikra elfehéredtem,erősen dobogott a szivem,elgyengult a lábam,remegett a kezem,majdnem elájultam(ki kellett mennem a levegőre) majd elmúltak de nagyon bennem volt a félelem és a szorongás,hogy mi van ha jön egy következő ilyen.Onnantól mindent figyeltem magamon,h nehogy allergiás reakcióm legyen,normálisan dobog e a szivem,kapok e rendesen levegőt,nem e zsibbad a kezem...stb és ha valamit nem találok rendben magamon jön a pánik.Eleinte olyan erősek voltak mint az első,de tudom kontrolálni és nem teljesen bepánikolni.Ha jön akkor nyugtatom magam fejben,mély levegőt veszek és próbálok nem negatív dolgokra gondolni ezáltal nem lesz ilyen erős a pánik.Én nem félek a zárt tértől,ki merek menni,sőt egyedül sem félek a lakásban.Egyedül attól pánikolok be ha érzem valami álltalam nem normális megy végbe a testemen.
2012. dec. 6. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egyszer egy gyógyszer allergiám ami szerencsére a kórházban jelent meg. Szóval rögtön el is hárít5ották és nem voltam életveszélyben.

De utána nagyon féltem bármilyen gyógyszert bevenni és most évekkel később is félek még ha tudom is hogy nincs benne olyan összetevő. Kerülöm a gyógyszereket, csak azt szedem amit már korábban és nincs bajom tőle. Ha valami új antibiotikumot írnak na akkor pánikolok, de nyugtatom magam és igyekszem nem beképzelni hogy nehezen nyelek stb.. A férjem jelenléte sokat segít a dolgon és az ha van mivel elterelnem a figyelmemet.

2012. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!