Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem bírom a hideget, egész...

Nem bírom a hideget, egész télen rosszul érzem magam, mivel változtathatnék rajta? Nem akarok "takarékon működni" 3-4 hónapon át csak mert állandóan fázom. És az emiatti állandó rosszkedv is visszavesz a napjaim értékéből, ami nagyon bosszant.

Figyelt kérdés

Már jópár éve vagyok úgy, hogy nehezen viselem a telet, és hiába mondom bárkinek általában az jön le mindenkinek, hogy hisztis vagyok és hogy luxusigényeim vannak ha már egy kis hűvös idő bármiben is gátol. De úgy érzem nem tehetek róla, nekem tényleg kell egy 25-6 °C pl belső térben, hogy jól érezzem magam. Kaptam olyan tanácsot is hogy sportoljak, de jelenleg nem fér bele az időmbe, frissen kezdtem az egyetemet, először kerültem el otthonról és kicsit kevésbé talpraesett ember vagyok, szóval jelenleg a többi téren próbálok megedződni és egyenes talajra jutni, viszont most hogy bejött a tél, ez mintha még jobban visszavetne. Egyedül korcsolyázni szeretek és azt pl télen lehet, a hideg ellenére imádom 7 éves korom óta, viszont nem nagyon van kivel eljárnom egyedül nem szívesen megyek sehová ami így szórakozás, meg hasonló dolgok. Nehéz jó kedvvel és motiválva nekiállni a napjaimnak úgy hogy reggel kb. szó szerint kocognak a fogaim annyira fázom amikor elindulok suliba, felkelek, stb. Nyáron is tudok fázni, elvileg nem teljesen jó a vérkeringésem. Abban szeretnék tanácsot kérni hogy esetleg lenne-e mód rá, hogy ugyanolyan aktívnak érezzem az életet télen is, mint amikor jó, meleg idő van? Mert sokszor úgy érzem hogy elvesztegetek évente 3-4 hónapot az életemből emiatt mert télen nem tudok teljes gőzerővel működni, sem fizikailag, sem mentálisan. És télen mintha lelkileg is sokkal nehezebben élnék meg mindent. Olyan válaszokat nem szeretnék, hogy nyafogós, hisztis hercegnőcske vagyok. Megkaptam már, és nagyon rosszul szokott esni mert olyan emberektől akiknél a hideg kb. mínusz 10 foknál kezdődik, míg nálam már +10 fok is hidegnek számít. Mások a nyári meleg miatt nyafognak, azt pl meg én bírom tökéletesen, sőt, szeretem...

20/L



2012. dec. 6. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Sétálj el a területi ideggondozóba, beutaló nélkül fogadnak. Lehet, hogy a rossz keringés mellett kicsit depressziós is vagy.

Egyébként meg öltözz fel otthon is, melegíts téglát a talpad alá, vagy használj forróvizes palackot. Tegyél sálat, kösd be kendővel a fejed, és ha nincs is időd sportolni járni, 20 guggolás erejéig szinte bármilyen tevékenység félbeszakítható.

Este készítsd a ruháid az ágyad mellé, ébredés után tedd be őket magadhoz a takaró alá, melengesd 5-10 percig, aztán öltözz a takaró alatt. a

A gálaruhánál persze ez nem jó megoldás, de van ami kibírja. Mi így csináltuk, amíg nem volt központi fűtés, és reggelre 16-18 fokos lett a szoba.

2012. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A bácsikám ezt úgy oldja meg, hogy télre Floridába költözik.
2012. dec. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg nem eszel eleget, és ebből kifolyólag van egy vitamin hiányod is, meg egy kalória hiány is.

Télen tessék több vöröst húst enni, rendszeresen. Naponta egyél többször 5-6 alkalommal, kisebb adag ételt. Így felgyorsul az emésztésed is, tested is jobban fog bírni mindent. De ne csak salátát egyél.

Gyümit is egyél, mert szerintem vitamin hiány van.

A kedély állapot fokozásához, meg lefekvés előtt pattogatott kukorica lehet enni, amiben van szerotonin.

Helyedben öltözködésedet is megvizsgálnám, sapka van, ha nincs szerez be egyet, réteges öltözködése.

Nadrág alá harisnya, esetleg 2-3 zokni stb.

Kesztyű is nagyon fontos, mert télen a test bent tartja a hőt, a belső szervek védelmére, így a végtagok nem kapnak annyit a testhőből, így ezért védeni kell őket.

2012. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy mondanám, hogy rokon lélek vagy, ugyanis nekem is fizikai és szellemi rosszullétet okoz a tél. Én kerékpározni szeretek, de hidegben azt sem lehet, pedig az jó mozgás, mert kesztyűn keresztül is megfagy a kezem, az arcomról nem is beszélve. Én is huszonkét fok fölött érzem magam jól, ráadásul mi fával fűtünk, és ez az áprilisi tél nagyon nem jól jött ki nekünk fa-ügyileg. :I

Persze, munkahelyen, boltokban meleg van, de ott meg már túl meleg, mert rajtam mindig rendeteg réteg ruha, és ha bemegyek egy fűtött helyre - ahol nincs ruhatár vagy fogas -, hamar álmossági roham tör rám. De vissza a hideghez.

Nem vagy hisztis. Én igenis kalóriadús ételeket eszem meg télen rengeteg gyömbért meg csípőspaprikát, mégis fázom. :( Most is fázom, ma reggel ráfagytam a kerékpárra.

2013. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vnmber válasza:
Hideg van....
2013. szept. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!