Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nehez, faraszto (12 oras)...

Nehez, faraszto (12 oras) munkanap utan hogyan tudnek könnyebben elaludni?

Figyelt kérdés

Egy etterem konyhajan dolgozom, az ünnepek elött sok vendegünk van, igy elöfordul, hogy a 12es kezdes utan ejfelre erek haza, akkor rögtön fekszek is. Viszont a totalis faradtsag es kimerüles ellenere nem tudok elaludni, csak forgolodok, faj a labam, mindenem. Gondoltam mar ra, hogy megnezek egy sorozatoreszt, de a szemeim is fajnak. Igyak valamit? Teat, kakaot? Mit csinaljak, hogy könnyebben elaludjak?

(A munka befejezese utan negyed oraval amr agyban is vagyok, mert nagyon közel lakom. Akkor meg teljes hatasa alatt vagyok a melos rohanasnak, stressznek.)


2012. dec. 17. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Előtte lazítsz egy negyedórát, vagy amennyi jól esik, csinálj egy teát magadnak, próbálj kikapcsolni és utána bújj ágyba:)
2012. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenkor az szokott használni ha relaxálok.

Hanyatt fekszel, és egyenként ellazítod a végtagjaidat.

Pl. érzed hogy a jobb lábad ellazul, elnehezedik. Utána a bal lábadra gondolsz, ahogy szép lassan ellazul, elnehezedik. Így haladsz gondolatban felfelé, medence, has, hát, karok, nyak, fej. Mire a fejedhez érsz, már alszol is.

2012. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem az szokott hasonlóan necces lenni, amikor a pénteki délutános műszak után (14.00 - 22.00) visszamegyek szombaton túlórázni (6.00 - 14.00).

Este 23.00-ra érek haza, és 5.00-kor kelhetek. 23.30 körül fekszem le ilyenkor, előtte mindig lassú, nyugtató zenét hallgatok. Éjfél előtt el is alszom.


Ez épp azért kell nekem, mert hasonlóképp vagyok, mint te – meló után is a rohanás, a nyüzsgés hatása alatt vagyok.

2012. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
1 db SEDATIV PC homeopátiás tabletta elszopogatása alvás előtt nagyon bevált nálam. Ha éjjel felébredek és reménytelenül nem tudok visszaaludni, akkor is ezt veszem elő. Nem leszel tőle bódult, bamba, mint az altatóktól. Próbáld ki!
2013. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!