Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 300mg koffeintől lehet enyhe...

300mg koffeintől lehet enyhe koffein mérgezése a szobatársamnak?

Figyelt kérdés

Vizsgára készül, és elkezdett szédülni az ágyban, kicsit remeg a keze, és úgy érzi, hogy nincs ereje.

300mgtól lehet ez, vagy ez vmi más?


2012. dec. 20. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát lehetséges, a 0,25-ös sz*r energiaitalomban van 75mg. A teszkósban 80mg.

Szóval durván 4 energiaitalt ivott meg. Nekem ennyitől még nem igazán volt bajom, de én ennyi mennyiséget reggel 7-től 1ig ittam meg, kérdés, hogy neki mennyi idő alatt gurult le?

2012. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem, viszont a koffeinnek van egy olyan tulajdonsága, hogy először pörget, utána, ahogy kiürül még fáradtabb leszel. Szimplán csak kimerült szegény a hajtásban.
2012. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tipikus koffeinmérgezéses tünetek ezek. Lehet ennyitől simán. Egyrészt ez a NAPI maximálisan bevihető, így ha egyszerre, vagy rövid időn belül vitte be, akkor lehet gond. Amúgy sincs sok értelme többet inni egyszerre. Jobb hatása nem lesz. Max akkor ha erősen hozzászokott a szervezeted a koffeinhez. Másrészt ha nem elég "edzett", vagy érzékeny a koffeinre aki issza, akkor kevesebb is elég a túladagoláshoz. Kortól és súlytól is függhet. 18 év alatt sokkal károsabb. Egy 14-15 éves 40 kilós kis csitrit ugyanaz keményebben megüti, mint egy 120 kilós "nagytestű vadállatot" :)

Fiataloknak nem csak "enyhe" károsodást okozhat ennyi,d e akár maradandó hatása is lehet. Legrosszabb esetben szívroham, vagy agyvérzés. Mondjuk szerintem ehhez picit több kell.

2012. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!