Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit ajánlotok extrasystolé ellen?

Mit ajánlotok extrasystolé ellen?

Figyelt kérdés
Már többször éreztem, olyan napi 4-5 darab plussz ütést, tegnapelött este azonban nagyon sokat éreztem, szinte percenként. Aztán tegnap d.u 2-3 óra fele beindult ismét, de sokszor percenkénti 6-7 et is éreztem, este 7ig vártunk, és bementünk az ügyeletre. Ott csináltak egy EKG t, azon is látszott, de mondták, ez nem szivbetegség, mert a dupla ütés és kihagyás után szépen egyenletesen ver a szívem, aztmondták, majd rakassunk fel egy holter EKG t. Ma reggel nem volt, kb,. délbe jött 1-1 de nagyon ritkán, óránként. Aztán 2 fele ismét egyre többet éreztem, elmentem aludni, és utána el is mult, de estére ismét megjelent. Mitől lehet? a melegfront? Mit lehet szedni ellene? ami nem vény köteles.

2012. dec. 27. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Front... Nekem is behúz meg kiüt mostanság, és ma kegyetlenül szédültem is. Valeriána jó rá, régen szedtem, plusz gyógyteák pl. orvosi citromfű (dmben kapni 300 ft körül van egy csomaggal).
2012. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miklós G. ***** válasza:

Napi 4-5 extrasystole az teljesen normális, Holter-kiértékelése után még a 4-5000 is azt mondják a kardiológusok, hogy nem sok ES. Nincsen semmi kórelőzmény?? A vérnyomásod, pulzusod átlagban rendben van? Egyébként pajzsmirigy probléma is okozhat ilyesmit. De szerintem csak túlságosan figyelsz rájuk, meg is értem a helyzeted. De hidd el, ezek inkább kellemetlenek, mint veszélyesek. Nincsen rá Homeopathiás készítmény, vényre kapható rá esetlegesen Béta-blokkoló, de ez gondos beállítást és vizsgálatot igényel, és a Te esetedben egyáltalán nem biztos, hogy szükséges. Relaxálj, és próbálj meg ellazulni. a Stressz nem tesz jót a szívednek sem!


Üdv!

2012. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt extrám, amikor nagyon feszült voltam.Egy szimpla vita után jelentkezett és egy 3 hetes időszak lett és fokozatosan oldódott ki. Gyógyszert nem szedtem rá.

Én azt vettem észre, hogy minél jobban figyeltem rá annál több jelentkezett. És akkor el kezdtem járni kondi terembe, nekem ez volt a gyógyír. Max nyugtató gyógynövény teákat javasolnék, esetleg Hova tablettát, ez nyugtató / de a macskagyökér tartalma miatt furi egy illata van... /

2012. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kellene mérni a vérnyomásod! Lehet stresszes vagy és olyankor felmegy. Ha csökken, akkor lehet extrasystolé. Azért csináltass szív ultrahangot is! Nekem is szokott lenni, de nekem enyhe szívbetegségem van. Okozhatja még magnézium, kálium hiány is, ezért ajánlom a Panangin szedését napi 3x1 tbl. Jó rá a B komplex vitamin és a nyugtató. Ez lehet citromfű tea, vagy tabletta is. A Cardianax nevű gomba kapszula is szokott használni. Ez utóbbi elég drága. Főzzél magadnak galagonya virágos hajtásvégből gyógyteát és naponta 2-3 csészével igyál belőle. Magadnak kell rájönni, hogy ideg, vagy ásványi anyag hiánya okozza?
2012. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt, amikor K vitamin hiányom volt... Szóval próbálkozhatsz banánnal, mogyoróval, dióval, legalább ezzel bajt sem csinálhatsz :)
2012. dec. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!