Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csuklás-praktika? sos.

Csuklás-praktika? sos.

Figyelt kérdés

Éjszaka óta- nagyobb mennyiségű alkohol hatására(?)csuklom.Éjfél körül kezdődött,vicces is volt újév,buli,belefér,emlegetnek stb. de most már nagyon gáz.

És ilyen sunyi csuklás van h 1-2 percig semmi aztán hukkhukkhukk. Kipróbáltunk már mindent gázdudával tarkón fújtak befogott orral megittam vagy egy liter piát,először sört de amikor láttam hogy nem tréfadolog már vizet.

Konkrétan az elmúlt 12 órából kb ameddig aludtam addig nem csuklottam.Azt hittem hogy a szesszel együtt "kijön" ez is,de nem.Kijózanodtam (nagyjából) de még mindig csuklok.Már görcsöl a légcsövem.Egy szó mint száz:

Mit csináljak?Az alkoholtól van?(Nagyon rossz a gyomrom)Mikortól kell komolyan venni?olt már valakinek hasonló,és mikor múlott el?

Köszi:)


2013. jan. 1. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a bevitt folyadék mennyisége, hanem a bevitel ritmusa számít. 11-12 kortyot igyál ütemesen, gyorsan egymás után. Segíthet.


vérben felszaporodó szén-dioxid általában megállítja a csuklást: a vér szén-dioxid-szintjének megemelkedése ugyanis gátolja a rekesz aktivitását. Mivel a visszatartott lélegzet emeli a vér szén-dioxid-szintet, a csuklás legegyszerűbb kezelése a levegő visszatartásából áll. A papírzacskóba történő ki- és belégzés is ugyan ezt eredményezi.


A bolygóideg ingerlése szintén segíthet: ezt megteheted a fent említett gyors vízivással vagy száraz kenyér, illetve tört jég nyelésével.


Javasolt továbbá borsmentatea fogyasztása - ismert görcsoldó és nyugtató hatása miatt. A bolygóideget ingerli még a szemgolyók óvatos nyomása is - természetesen csukott szemen keresztül, illetve zárt szemhéjak mellett.


Hatékony lehet a rekeszizom ingerlése a térdek mellkashoz való szorításával is. Egy másik módszer, az ecet szagolgatása a már említett nyelv-garat ideg ingerlése által fejtheti ki hatását.

2013. jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyél egy kiskanál kristálycukrot,vagy egy kis citromlevet.Nekem ezek szoktak segíteni.
2013. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott segíteni, ha szépen nyugodtan 10 korty vizet megiszok úgy, hogy közbe nem veszek levegőt. Előtte egy nagyot, megiszom a 10 korty vizet és elmúlik.
2013. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kisujjad körömágyát nyomd kb 10 másodpercig, nekem mindig beválik
2013. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Marcell 10.6 válasza:
Nálam a citromé mindig beválik! Elég csak egy kicsi. Igaz, hogy savanyú, de beválik!
2013. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!