Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulós vagyok. Dolgozatoknál mindíg izgulok, és sokszor ezért rontom el. Januárban írok központi felvételit, és bár itthon már jól megy, félek hogy ott el fogom rontani. Hatodikosan is írtam felvételit, sokat gyakoroltam rá otthon 40 pontosakat írtam (főleg matekról beszélek). De felvételinélnagyon elrontottam, folyton az órát néztem ,és görcsöltem hogy ezt nem tudom. Mit tudnék tenni ez ellen? Kérlek segítsetek, ez nagyon fontos!

2013. jan. 1. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt tisztázd magadban, hogy miért félsz ennyire. Ha rossz jegyet kapsz, akkor otthon nagyon leszidnak, vagy van egy testvéred, barátod, aki jobb nálad, és bizonyítani akarsz?

Ne akarj überelni senkit, ne akard megmutatni, hogy neked is megy ez, meg az. Aki itt fontos, az egyedül TE vagy. Ha véletlenül hozol egy rossz jegyet, senki nem fog kevésbé szeretni.

Egy a fontos: hogy úgy érezd, te mindent megtettél! És elmondásod alapján ez így is van. Otthon is gondolom időre gyakorlod a feladatokat. Ha otthon sikerül idő alatt megírnod, akkor felvételi közben gondolj arra, hogy miért ne menne itt is?

Én is szoktam még mindig izgulni írásbeli vizsgánál is, pedig vizsgáztam már egy párszor :) Ha megkapom a lapot, ülnöm kell fölötte egy 5 percet, mire megnyugszom, és magamba tudok szállni. Ha megkaptad, vegyél mély levegőket, próbálj megnyugodni, fusd át először is a feladatokat. Kezdd azokkal, amelyekre első ránézésre tudod a választ. Ha utána bonyolódsz bele egy nagyobb feladatba, nyugtasson a tudat, hogy a többi már kész van, és a maradék időddel jobban tudsz gazdálkodni. Én ennyit tudok tanácsolni, és nagyon szurkolok, hogy jól sikerüljön! :)

2013. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél, ment a zöld kéz!
2013. jan. 2. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!