Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szédülök?

Miért szédülök?

Figyelt kérdés
vagy egy hete voltam az apukámmal edzeni és utána egy kicsit sok volt a pulzusom (kb 80 és 95 közötti) de egy idő után le ment és azután vagy 2-3 óra múlva megszédültem! azon a napon többet nem szédültem de az utánna következő napokon teljesen redszerenül szoktam szédelegni és mintha bedulna a fülem meg mintha nyomást éreznék! De mondjuk pont azon a napon igazitották meg a szemüvegem mert rosszul láttam vele és azt is megállapították hogy egy negyeddel romlott a szemem de még nem kell rá új szemüveg!

2013. jan. 3. 17:36
 1/1 anonim válasza:

épp szilveszter ellőt néztem a szédülés okait,és én azt hiszem,hogy ilyen fülgyulladásod lehet ,gondolom szédülsz,fáradt vagy,és a vérnyomásoddal is lehet valami,

itt van meg is kerestem :


Középfülgyulladás


A szédülés hátterében heveny középfülgyulladás is meghúzódhat. Ez jellemzően felső légúti bakteriális vagy vírusos fertőzés eredménye. A fertőzés következtében kialakuló nyálkahártya-duzzanat elzárja a fülkürtöt - mely összeköti a középfület a garattal -, és megakadályozza a dobüreg szellőzését. Ennek következtében a dobhártya mögött savós váladék szaporodik fel, mely ha felülfertőződik, a baktériumok és vírusok számára tökéletes táptalajt biztosít. Ritkábban az orrmandula megnagyobbodása, reflux betegség vagy allergiás megbetegedés is kiválthat középfülgyulladást.


Gyakori tünetek


Szédülés.

Csökkent hallás.

Elhúzódó fülfájás.

Súlyosabb esetben gennyes fülfolyás.


Kezelés


A betegség kezelésének első lépéseként meg kell oldani a dobüreg szellőztetését, valamint el kell távolítani a váladékot. Ehhez az orvos felszúrja a fület - így a dobhártyán ejtett kis nyíláson keresztül a váladékot le tudja szívni. A kezelés részeként antibiotikumra, továbbá a fülcseppekre is szükség van.


vagy még az a másik,azt is bemásolom :


Méniére-betegség


A Méniére-betegség a szédülés gyakori kiváltó oka lehet. A probléma hátterében a fülben elhelyezkedő egyensúlyérzékelő szerv – a labirintus – kitágulása áll. Ilyenkor a benne lévő folyadék felszaporodik, és kellemetlen panaszokat okoz. A Méniére-betegség oka lehet még koponyatrauma, illetve egyes hallószervet érintő fertőzések.


Tünetek


Kellemetlen fülzúgás.

Nyomásérzés a fülben.

Rohamokban jelentkező szédülés.


Mi a teendő?


Amennyiben az orvos Méniére-betegséget állapít meg, a legfontosabb étrendi változtatásként a sóbevitel csökkentését szokta javasolni. Emellett előfordulhat, hogy vízhajtót is felír. Ha ezek a megoldások nem járnak sikerrel, gyógyszeres kezelésre van szükség.Mindenképpen fontos, hogy mérsékeld az alkohol- és koffeinfogyasztást - mivel ezek befolyásolják a szervezet folyadékháztartását. Egyes vizsgálatok szerint a Vertigoheel nevű homeopátiás szer is enyhítheti a betegség tüneteit – ennek szedését azonban beszéld meg orvosoddal.

2013. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!