Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SZerintetek ez betegség?

SZerintetek ez betegség?

Figyelt kérdés
Nos, pánikbeteg vagyok, pszichés gondok, reflux, idegi alapon betegségek, ez vmi idegrendszeri gyengeség? ennyire érzékeny az idegrendszerem? am sokat szorongok, tesómnak idegrendszeri betegsége van, epilepsziás, lehet hogy nekem meg anyira gyenge az idegrendszerem hogy képes pszchésen testi tüneteket, betegségeket csinálni?

2013. jan. 19. 05:19
 1/5 anonim válasza:
sajnos nagyon valószínű h ennyire gyenge az idegrendszered. Tudod, genetiailag ez tud öröklőni. Elég sok pszichés betgeség tud genetikailag öröklődni. Pl. anorexia, depressziora való hajlam.
2013. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most biztos, hogy gyengébb az idegrendszered. Pontosabban érzékenyebb.. Kihatással lehetett erre az állapotra a testvéred állapota is, hisz esetleg olyan dolgokat is láttál tőle amiket nem tudtál feldolgozni. A reflux nem teljessen idegrendszeri, max csak a magas gyomorsav.


Én nekiesnék annak ami a legjobban foglalkoztat. Ha a pánik az akkor annak, ha más akkor pedig annak. A problémákat meg kell próbálni feltárni (ehhez még pszihológus sem kell) majd meggyógyítani.. Tudom ez így nagyon egyszerű leírva, de valahol el kell kezdeni. Sok sikert és kitartást

2013. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


A reflux többsége igenis pszichés eredetü...Attól hogy sok valakinek a gyomorsava, csak a gyomra ég...nos nekem a gyomrommal semmi baj nincs, én a torkomat érzem szétmarva, tehát a reflux mikor feljön, mert a gyomorszáj nem jól záródik, de ez nem biztos hogy szervi elváltozás...Ugyanis a müködésést a vegetativ idegrendszer szabályozza...

2013. jan. 20. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért orvonak ne mutasd meg ezt a linket :)
2013. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, mert az orvosok azok csak a gyógyszert irják fel, a tüneteket kezelik, nem a betegség okát! Erre nem jöttél már rá? Sőt megmondom neked, az orvosok se valami okosak, csak tudnak "valamit" Engem nem egyszer kezeltek már félre...szóval :D Attól mert ők orvosok.....persze hogy azzal jönnek egyből hogy azért van refluxom mert nem zár jól a gyomorszáj....vagy mert biztos sok a savam, bár az még nem egyenlő a refluxal, mert sok embernek sok a sava :D Na mindegy, de képzeld egy gastroenterológus azt kérdezte egyszer tőlem hogy szokott e égni a gyomrom vagy fájni, aztmondtam nem, erre ő: akkor nincs refluxom :D Dehogynincs, mi marja fel szerinted a torkomat? mitől vagyok rekedt? mikor fulladok ? (fekvésnél rosszabb)És érdekes hogy azóta, mióta egyszer nagyon fájt a gyomrom....szóval biztos vagyok benne hogy reflux, de nálam sose találnak semmi szervi bajt, egészséges vagyok, csak pánikbeteg, hipochonder, pszichés gondjaim vannak, de ettől kialakulhat a reflux simán...:) Na mindegy nem okoskodok énse, hisz nem vagyok orvos :D Mindenesetre próbálok nem streszeleni, és szedni a gyógyszert...
2013. jan. 20. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!