Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 12 éves kiskamaszom mostanában...

12 éves kiskamaszom mostanában többször felébred éjjel, hogy fájnak a lábai (térd, boka, lábszár). Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarom a frászt hozni rád, és lehet szó sincs ilyesmiről, de esetleg csontrák is lehet.

Amit jobb mielőbb észre venni, a minél jobb gyógyulási esélyeket illetően.


De látatlanban így nehéz mit mondani, lehet egy jó orvosnak megmutatni mindenképpen ajánlatos lenne!


Okozhatja dolgot gerincferdülés is. Melynek következtében valamelyik ideg becsípődik, és ott nyomódik meg, hogy nyomás által a fájdalom e területekre sugárzódik ki.


Ennek gyógymódja a gyógytorna, és a megfelelő táplálkozás. Nem elég a kalcium bevitel, hanem igyekezni kell minél normálisabb és nem kihipózott, nem műkajákat enni. A vegykós dolgokat is lehetőleg kerülni. A kalcium rabló kólát (foszforsav) is.

Mert például a fehér kenyérben vagy még rosszabbakban rengeteg tápanyag nincs benne, melyek kellenének a kalcium felszívódásához, és ezek tablettákkal sem pótolhatóak rendesen.

Nem véletlen, hogy a pocsék minőségű élelmiszerek, plusz a mozgásszegény életmód következtében mára népbetegséggé vált a csontritkulás, és már kiskamaszok is átesnek gerincsérven / műtéten.


De nagyon remélem nincs nagyobb a baja a gyerkőcödnek, ha mégis, akkor pedig még időben van, hogy mielőbb meggyógyulhasson.


Szóval jobb félni, mint megijedni; egy jó orvosnak hasznos lehetne megmutatni, és mielőbbi gyógyulást kívánok a gyerkőcödnek!

2013. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Növési fájdalom.
2013. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nő, emlékszem, nekem is fájt és az én gyerekeimnek is.
2013. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj nekem is borzasztóan fájt.
2013. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon fájt, 5.-es koromban, szóval jó eséllyel nem csontrákról van szó, de ha bármi dudor nő ki, vagy gyulladt lesz, akkor mindenképp menjetek dokihoz.
2013. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Syrakusa válasza:
100%

Sztem is mindenképpen menjetek el egy orvoshoz,de nagy eséllyel arról lesz szó amit fentebb is írtak.

"Növési" fájdalom,emlékszem az öcsém is sokat szenvedett attól,h fájt a lába éjjelente.Elvitték anyuék a dokihoz és ott derült ki,hogy semmi baja nincs,majd elnövi.......

2013. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet teljesen ártalmatlan is.

[link]


Persze azért a háziorvosnak meg kell mutatni, talán kell egy vérkép.

2013. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban az én lányom is erre panaszkodott.Igaz, neki van lúdtalpa is, lehet, hogy az is közrejátszott.Sok gyerek szenved ilyen "növekedési" fájdalomtól, érdekes, nekem ilyen nem volt, pedig hirtelen nöttem nagyon sokat.
2013. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ilyen fájdalmam nekem is volt kiskoromban, a növéstől van. Aki azt a csontrákos baromságot írta egy idióta.
2013. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lekvarcica ***** válasza:
29%

Hallottam korábban ilyet. Nem tudták sokáig diagnosztizálni a kisfiú betegégét. A végén már járni sem tudott.

Végül kiderült, hogy egyoldalúan táplálkozott, semmi vitaminban gazdag ételt nem volt hajlandó megenni.

2013. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!