Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma reggelre "megnáthásodtam"....

Ma reggelre "megnáthásodtam". Honnan tudom, hogy csak megfáztam-e, vagy antibiotikum kellene?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmész orvoshoz, megvizsgál és eldönti, hogy ir-e antibiotikumot v. nem.
2013. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikum?!? Halálos beteg vagy? Vagy mégis minek? Elég baj az nekünk, hogy az orvosok felelőtlenül minden sz.rra, konkrétan megfázásra is felírják az antibiotikumot, ezzel rezisztenssé teszik a veszélyes baktériumokat, meg kipusztítjuk vele többek között a komplett bélflóránkat, ami azután képtelen lesz ellátni a legfontosabb feladatát, vagyis hogy megvédje a szervezetünket egy csomó fertőzéstől!


Az immunrendszered szerinted mire való?!? Kib.szott vitamint kellene szedni, nem antibiotikumot feliratni, meg védőoltásokat beadatni!


Jó egészséget! ;)

2013. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért az előző elég sarkos. Az elmúlt 10 évben én úgy vettem észre, hogy leszoktak az orvosok a nyakra-főre antibiotikumról. Gyerekkoromban 2 tüsszentésre nyomták a Maripen-t, most meg kivárják mire jó hurutos lesz a kölök.
2013. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak dolgozom, és nem hiányozhatok! Fiatal sem vagyok. B komplexet szedek hónapok óta. Magnézium, calcium pluszt iszom. Egészségesen étkezem, de ügyfelekkel dolgozom, és rám ragasztottak valamit. Nagyon félek, hogy komolyabb lesz. Ezért inkább Titeket kérdeztelek okosságokért, nem az orvost.
2013. jan. 28. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:
A nátha orvos nélkül 7 nap alatt gyógyul, orvossal egy hétig tart. Ha csak orrfolyás és az ezzel járó köhögés és közérzet a gond, akkor én sem megyek orvoshoz, de mondjuk ha ezek mellé még beüt vmi (láz, végtagfájdalom v. olyan torokfájás, amit cataflam vesz ki), akkor azért meg szoktam nézetni. Viszont ha ügyfelekkel dolgozol, akkor nem biztos, hogy érdemes továbbadni nekik, ahogy te elkaptad, úgy küldöd tovább is.
2013. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy járvány idején MINDENKIt megtámad az adott vírus. Aki jobb egészségnek örvend, az észre sem veszi, aki gyenge, azt ledönti. Olyan tehát nincs, hogy idén elkerült az influenza vírus.. Az mindig megtalál, csak most erősebb voltál.. :)
2013. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az egy éves fiamnak akkor kell nátha esetén antit adni, ha a lázas állapot 72 órát fennáll, zöldes orrváladék, vagy fájdalma van, meg ha gennyes a torka


szerintem ez simán mérvadó lehet nálunk is


sima náthával nem rohangál orvoshoz az ember


1000-1500mg C vitamin, tea, orrcsepp, homeo, calcium, gyümölcs, vöröshagyma, fokhagyma, most így hirtelen

2013. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!