Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hány fokos láznál érdemes...

Hány fokos láznál érdemes lázcsillapítót enni? Hány foktól szükséges?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 14:36
 1/6 Mirk ***** válasza:
89%
38-tól.
2013. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Nekem alacsony a testhőmérsékletem, és 37 felett már nagyon szenvedek, ezért olyankor már szoktam bevenni tablettát.
2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
38,5 fok felett ajánlja sok orvos csak csillapítani, hogy dolgozzon a betegség ellen a szervezet, viszont más orvosok meg úgy vannak vele, ha valaki annyira beteg, akkor egy pillanat alatt fel tud szökni a láz nagyon magasra, amit jobb elkerülni, mert akár lázgörcs is kialakulhat, így már 38 foknál érdemes lázat csillapítani, illetve aki már volt lázas, az tudja, hogy jobb az ember közérzetének, ha nincs láza.
2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szervezet 37,5 fokos testhőmérsékleten a leghatékonyabb a betegségek elleni védekezésben.38 fokos láznál már szükség van a csillapításra,mert túlságosan legyengíti a szervezetet,fokozza a folyadékveszteséget,és ha még magasabb a láz,akkor roncsolja a szöveteket is.
2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak 38,5 felett, ezt ugye tudod nappal figyelni. Éjszakára már 38 felett is bevenném, ha tudok aludni nehogy feljebb menjen!

A lázzal védekezik a szervezet, az immunrendszer, nem szabad mindenáron csillapítani!

2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38 felett. A hőemelkedés segít a szervezetnek, hogy könnyebben leküzdje a kórokozókat.
2013. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!