Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez a kisujjamnál?...

Mi lehet ez a kisujjamnál? Mind a kettőnél. Az 1. ízperc feletti csontrész (vagy bütyök) mintha megduzzadt volna?

Figyelt kérdés

Most este éreztem hogy fáj a kisujjam 1. ízpercénél lévő rész, a jobb kezemen.

Olyan mintha meg lenne nagyobbodva ez a rész (asszem pár napja is meg volt, vöröses és jóval szélesebb bütykösebb, mint a többi ujjamnál) fájdalmat viszont csak most este éreztem ahogy véletlen hozzáértem erősebben egy tárgyhoz.


A bal kezemen is meg van nagyobbodva ez a terület, de ott nem fáj.


Most próbálom hajlítgatni óvatosan a másik kezemmel a kisujjamat és fáj :( miért van ez?


2013. febr. 9. 21:08
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


a proximal phalanx és a middle phalanx közötti részről van szó

most piros a kezemen nagyon, a balon is

2013. febr. 9. 21:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Izületi gyulladás. Hány éves vagy? Reumára kérj beutalót.
2013. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

19 éves ...


- születésemtől kezdve nagyon alacsony a vérnyomásom

- a hidegre nagyon érzékeny vagyok 5 perc sem kell hogy lefagyjanak az ujjaim a hidegben télen, + mindig 2 zoknit húzok de az egyik ilyen meleg bolyhos zokni a másik sima

- kesztyűben is lefagynak az ujjaim

- nem sok kalciumot eszem, sajtot nem szeretem, húsban nem tom van-e de vega vagyok tejet iszok kb 100 ml- reggel a kávémba + sokszor joghurt

meg tojást is szoktam

- csontritkulásnak ugye nem lehet hozzá köze??


mitől alakulhat ki reuma?

2013. febr. 9. 23:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár hülyén hangzik, de felteszem. Milyen lábbelit hordasz? Bakancsot vagy csizmát? Mert ha magasszárú bakancsot fűzöl és kötsz be szorosra, erősen meghúzod, akkor is ki tudja dörzsölni ezt a részt a fűző. Nekem is van egy kis tyúkszem ilyenkor télen, de csak a jobb kisujjamon.
2013. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21:47-es vagyok. Ha van Bioptron lámpátok, akkor azzal kezelgesd. 8-8 percig kell kezelni a fájós területet. Éjjelre kend be reuma kenőccsel az izületet. Ha duzzadt és hajlításra érzékeny, akkor éjszakára kössél rá vizes zsebkendőt, ez lehúzza a gyulladást. Orvoshoz ne felejts el bejelentkezni. Fogsz rá kapni valószínű ultrahang kezelést is.
2013. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!