Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 4 év nem annyira kemény...

4 év nem annyira kemény cigizéstől mikor tisztul ki rendesen a tüdőm?

Figyelt kérdés
Nem dobozokat szívtam el naponta. 5-7 szál. Most van februárba 1 éve hogy letettem.
2013. febr. 9. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fog soha kitisztulni.
2013. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogj egy fehér függönyt, kenj rá sarat, és hagyd úgy. Hány év múlva lesz megint szép fehér?
2013. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami ott van, az nem hiszem, hogy kitisztul...
2013. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is kb. egy éve hagytam el. Azt itt nem tudod meg, hogy mennyire károsodott a tüdőd, esetleg más szerveid, fogaid, stb. De kitisztulni nem fogsz, ha van már maradandó kár. Nem rossz ötlet orvoshoz fordulni. A te egészségedről van szó.
2013. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

20 perc múlva: vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a vérkeringés javul

8 óra múlva: a szénmonoxid szint a vérben csökken, javul a fizikai közérzet

48 óra múlva: a vérből a szénmonoxid teljesen eltűnik

2-3 nap múlva: kevesebb nyák képződik a garatban, csökkennek a légzési panaszok, köhögés, krákogás

5-7 nap múlva: az ízlelés és szaglás javul, a lélegzet frissebb, a fogak tisztábbak, és a személy energikusabbnak érzi magát

2-3 hét múlva: a megvonási tünetek megszűnnek, és már több órára is képes megfeledkezni a személy a dohányzás csábításáról

2-3 hét múlva: a vérrögképződés kockázata csökken

4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendeződnek, Kevesebb fáradtság, több energia, nagyobb ellenállóképesség

2-3 hónap múlva: a légzésfunkciók öt százalékkal javulnak

Egy év múlva: a szív-érrendszeri betegségek kockázata felére csökken

2-3 év múlva: súlyos tüdőgyulladás, légúti betegség, influenza kockázata a nem magasabb nemdohányosokkal összehasonlítva

5 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcső és hólyagrák kockázata felére csökken

5-10 év múlva: a keringési betegségek és a thrombózis (vérrögképződés) kockázata megegyezik a nemdohányzókéval

10 év múlva: a tüdőrák kockázata feleződik, csökken az osteoporozis (csontritkulás) kockázata

15-20 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcsőrák és hólyagrák kockázata a nemdohányzókéval megegyezik

2013. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!