Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A túlzott C-vitamin bevitel...

A túlzott C-vitamin bevitel valóban okozhat vesekövességet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi tekinthető túlzottnak? Azt mondják a C-vitamint nem lehet túladagolni, de hallottam olyat, hogy vesekövet okozhat a szélsőségesen sok C-vitamin fogyasztás. Egy felnőttnek mennyi az ideális átlagos napi C-vitamin szükséglete? És egy 6-7 éves gyereknek mennyi? Melyik a legjobb C-vitamin készítmény?
2013. febr. 20. 06:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
A C vitamint nem túladagolni nem lehet, hanem TERMÉSZETES forrásból nem lehet túladagolni. Nagy különbség, hiszen az ember olyan hülye, hogy 5,10 grammokat belepaszíroz egy tableába, ami egyszerűen már a szervezet sem tud időben kidobni, aztán jön a vesekövesség és egyebek. Napi 1g-nál semmiképpen nem ajánlot többet fogyasztani, de valójában még ennyi se kell, mitöbb, egy átlag, normálisan táplálkozó embernek semmi szüksége plusz C vitamin bevitelre, ezt bizonyítja, hogy a C vitamint nem fogyasztók nem betgesebben, mint akár a mega dózist fogyasztók.
2013. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
20%

Az elsőnek nincs igaza. Napi 1000 gramm bevitele az ajánlott. De nem mesterséges tablettákban, hanem természetes

módon.

2013. febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

Napi 1000 g az EGY KG!!!!!!!!!!!!!!


Ennyit még mesterséges formában sem lehet bevinni, nemhogy természetesen.

2013. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Sosem a C-vitamin okozza a vesekövet, hanem a nem megfelelő minőségű készítmény hordozóanyagai. Ha pl patikai tiszta aszkorbinsavat veszel, az soha nem fog semmit okozni.
2013. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nem 1000g hanem 1000mg!!!
2013. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

Szóval vitatott téma. Akkor számításba lehet venni, hogy az aszkorbinsavnak is D és L módosulatai is vannak, egyiket könnyű elállítani, a másik a természetben gyakoribb..


Általánosságban pozitív hatásokat lehet várni tőle. Fontos vitamin, amit az állatok többsége megtermel magának, és súlyra vonatkoztatva nem is keveset, ez alapján nekünk grammokat kell fogyasztanunk az ideális mennyiség beviteléhez.

Vesekővel össze szokás kötni, de ehelyett a vesekő igazi okait kellene megtalálni.

2013. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%
Hallgass az első hozzászólóra! A C vitamin s lehet káros,sőt nem csak vesekövet okozhat,hanem a legújabb kutatások szerint, (főleg a nőknél)hozzásegít bizonyos szív-. érrendszeri betegségekhez,. Norm. táplálkozás mellett NINCS SZÜKSÉG plusz vitamin bevitelre!
2013. febr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ez minden vitaminra vonatkozik,kivéve a D vitaminra és a calciumra. Ezekből megfelelő mennyiséget nem tudunk felvenni a táplálkozással.
2013. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

#7

Vmi forrást linkelj lécci, de lehetőleg ne Nők Lapja Cafe-st.


Én napi 2-3 grammot szedek (gyógyszertári aszkorbinsavpor) 4-5 éve. Egészséges vagyok, mint a makk, egy csomó problémám megszűnt, ami előtte volt.

2013. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Én soha nem szedtem semmilyen vitamint és egészséges vagyok, mint a makk. Náthás nem is emlékszem mikor voltam. Ismerek olyat, aki tömi magát vitaminokkal mégis rendszeresen beteg. Amúgy a neten is utána tudtok nézni,mit írnak a vitaminokról. A gyógyszercégeknek nagyon nagy üzlet a vitamin,ezért rengeteg pénzt ölnek reklámba. De nem kell mindent elhinni.Üssétek be: "Természetes és szintetikus vitamin - nem mindegy" érdekes dolgok vannak leírva!
2013. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!