Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Történhet-e ilyen változás...

Történhet-e ilyen változás egy egészséges testben, amit nem betegség okoz? (19 évesen sok pattanás)

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtti nyár végén lettem figyelmes arra, hogy elkezdett minden nap újabb fehér pattanás nőni az arcomon aztán szépen egyesével nyomogattam ki, egy pár hónapig még nem volt zavaró, de éreztem, hogy valami nem okés, mert ilyen nem volt korábban, és tél eljöttével már teli voltam pattanással, aknéval, alapozóval próbáltam elfedni, elég hülyén nézhettem ki, de annyira talán nem nyomasztott mintha nem tettem volna rá krémet


azt hozzá kell tegyem hogy azon a nyáron pont volt vmi húgyúti fertőzésem ami fél évig elhúzódott(addig eléggé sok helyen szartak rám az orvosok), ebből lett egy vesekő ami máig megvan, igaz csak 1 orvos mondta, hogy vesekő, nem tudom mennyire vegyem komolyan, de a véres hugyozás mindennapos ha nem iszom meg legalább egy liter


mostanra azóta már másfél év telt el, most lesz nyáron kettő


az aknék,hegek már elmúltak(nagyjából), de ugyanúgy minden nap egy-két újabb pattanásom van, kb 50-100 kisebb pirosodás a bőrömön, tavaly rosszabb volt csak ez vigasztal, de mégis mi lehet az oka?


azt nem hiszem el, hogy 19 évesen ez normális


köszönöm a választ!



2013. febr. 27. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az akne inkább hormonális szokott lenni, fertőzésekkel tudtommal nem függ össze. 19 évesen normális. Én 18 évesen szenvedtem ilyen gonddal ugyanígy. Annyira eldurvult, hogy fogamzásgátló szedése lett a vége. Atán rá 1 évre abbahagytam a gyógyszert és nem jöttek vissza a ragyák.
2013. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod..egészségkárosító hatású megoldásokat nem veszek számításba mint pl a roaccutan vagy ahogy írtad lányoknak fogamzásgátló
2013. febr. 27. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet kismedencei gyulladásod is, de nem hinném, hogy a vesekő okozná, vagy közvetlenül a húgyúti fertőzés. Ezen kívül még ételallergia is okozhatja ezeket, vizsgáld meg, hogy tejtermék, glutén fogyasztásakor rosszabbodik-e, illetve ezek elhagyásakor van-e javulás.


Én fog. gátlóval jártam így, pont ugyan ez volt, de nekem csak akkor normalizálódott a helyzet, miután abbahagytam és mellé még át is kellett térjek a gluténmentes étrendre. A bogyó kicsinálta a bélésem és előjött az eddig rejtett lisztérzékenységem.


Bélrendszeri tüneteid nincsenek? Azok okoznak inkább bőrtüneteket.

2013. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azt nem írtam korábban hogy ennek kivédése miatt már másfél éve nem ettem ittam olyat amibe tej van, kb 11 hónapja olyat amibe glutén szal még emiatt sem lehet


random gyomorfájások (valszeg stressz miatt), illetve gyomorsav miatti gyomorfájások azok vannak ,de a lúgos víz ezeket elég jól kordában tartja

2013. febr. 27. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!