Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen film, mese okozott...

Milyen film, mese okozott nalad epilepszias tünetet?

Figyelt kérdés
A 3 éves fiamnak a Teszvesz varos nézése közben lett nagyrohama. Érdekelne mas szerint is villodzó-e ez a rajzfilm
2013. márc. 3. 15:14
 1/1 anonim válasza:
Szinte minden rajzfilm/animációs film manapság villódzós, látványos, rengeteg ingert küld egyszerre az embernek, amit egy gyermek, lehet nehezebben dolgoz fel. Azonban szerintem nem az epilepsziás roham, a legrosszabb következménye ezeknek a filmeknek, bár az is rettenetes. Én sokkal inkább a tartalmuktól vagyok kiakadva. Pl az, hogy nem tudok egyetlen olyan Disney filmet sem mondani, amiben egy egész teljes komplett család lenne. Vagy a film alatt hal meg valaki, vagy a filmben tesznek utalást egy családtag elvesztésére, de egész család soha nem szerepel, még azokban a történetekben sem, amikben eredetileg van családja a főhősnek, mint például az Aladdinban. Eredetileg él mindkét szülője, csak nagyon-nagyon szegények. A Disney változatban az anyja halott az apja meg lelépett. Egyedül a Toy Story az, amiben nem hal meg senki, de ott is a kisfiúnak Andy-nek soha nem látjuk az apját. Nincs utalás rá, hogy mi történt vele, de soha nincs jelen, szóval minimum egy válás benne van a dologban, ismét csonka család. De nem csak Disney gyárt káros hatású filmeket. A Madagascar, ami egyaránt kedvence kicsiknek is és nagyoknak is, szintén teljesen torz morált hordoz. Míg a zebra rájön, hogy ők valójában fogságban élnek az állatkertben és nekik nem ott van a helyük, a többiek, hülyének nézik őt ezért. Véletlenül ugyan elkerülnek a vadonba a természetes élőhelyükre, de ahelyett, hogy a zebra meggyőzné a többi állatot, hogy nekik ez az otthonuk, inkább a többi állat győzi meg a zebrát, hogy igaz, hogy fogságban élnek, de legalább gondoskodnak róluk és visszaindulnak New York-ba. Szóval az agymosást már az egész kicsiken elkezdik. Ne gondolkozzál, ne akarj szabad lenni, örülj neki, hogy az országod eltart és te csak ne törődj semmivel, majd mi megmondjuk neked mit gondolj. Szóval az amerikai gyermek és ifjúsági, de felnőtt filmek is nem csak egészségügyileg károsak ránk és gyermekeinkre nézve. Szerintem az a legjobb, ha olvasol neki könyveket, pl az eredeti Aladdint, Magyar Népmeséket, Benedek Elek meséket régi hagyományos Grimm és Andersen meséket. Aztán meg beszéljétek meg a történeteket. Remélem Fiad, azóta már jobban van, minden jót kívánok Nektek!
2013. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!