Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez vérnyomásingadozás?

Ez vérnyomásingadozás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja sűrűn érzem magam fáradtnak, levertnek, sokszor rámjön egy kisebb szédülés.

Újabban mérem a vérnyomásom és elég érdekes eredményeket kapok. Például a hét első felében néha felugrott a szisztolés értékem az egekbe, 175-ig, míg a diasztolés és a pulzus elég jó volt. ma délután pedig a szisztolés 126 volt, és a diasztolés ment fel 99-ig. ez már masszív vérnyomásingadozás, vagy ezt sokkal jobban kéne dokumentálnom?



2013. márc. 9. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A 175 -ös érték az magas, ettől is simán szédülhetsz. Naponta többször mérd a vérnyomásodat, legyenek értékeid minden napszakban / vezess vérnyomásnaplót/ és keresd fel a háziorvosodat vele mindenképp.
2013. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nos igen de elég random. elképzelhetetlen, hogy esetleg a mérés hibás? ma este például a bal karomon mértem ezt a 126/99-et, a jobb karomon tíz perccel később (mert egy háziorvos barátom szerint nem jó ugyanazon a karon sűrűn mérni, mert az eredmény nem lesz hiteles) 135/84 volt. vagy ez elképzelhető? ilyen durván ingadozna? egyáltalán mennyire szabad ingadoznia?
2013. márc. 9. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:

A digitális vérnyomásmérők ahányszor méred mindig mást mutatnak. 10 Hgmm-es ingadozás elfogadható a két mérés között valamint, ha a két karon egymás után méred akkor is, de több nem. Valóban egymás után 2x nem érdemes ugyanazon a karon mérni, rövid időn belül. De ha mondjuk naponta 3x megméred pár napig egymástól több órás időközönként azt mérheted.

A háziorvos barátodnak vagy a saját háziorvosodnak nincs esetleg 24 órás holter vérnyomásmérője? Az lenne a legjobb, ez egy napig 15 percenként mér éjjel-nappal. Utána számítógépen kiértékelhető. Ez lenne az igazi szerintem.

2013. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam már a 24 órásra, de az nem iszonyatosan frusztráló? kb. fél éve elég rossz idegállapotban is vagyok (attól is lehet mindez), alvászavarokkal, mindennel. mennyire feltűnő, hogy a villamoson utazva hirtelen felfúvódik a mérő? és aludni lehet tőle azért?
2013. márc. 9. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alvászavar is utalhat arra, hogy többször magas tartományban van az érték. Nekem 3 évvel ezelőtt derült ki februárban. Előtte vagy 2-3 hónapon át mindig éjfél után feküdtem le és még akkor is nehezen aludtam el. Aztán egy nap nagyon megszédültem, mint aki más dimenzióba került. Megmértük a vérnyomásom és 170/110 Hgmm volt. Az alsó érték is magas volt.

Kétszer volt rajtam holter RR monitor. Az elsőnél kegyetlen volt az éjszaka, mire elaludtam volna mindig pumpált, a másodiknál már simán aludtam. Engem nem zavart napközben, igaz péntek délután tettük fel, szombaton vettem le / szintén ismerős volt a kardiológus:) / és hétfőn reggel vittem be a kiértékelésre.

2013. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak a 175 sok,a 99 is sőt! Fontos,h vérnyomás mérés előtt 5-10 percet pihenni kell.Amúgy a vérnyomás percenként változhat,de ez azt jelenti,h a normál értéken belül,kis eltérések lehetnek.Tehát amíg átteszed egyik karodról a másikra a mérőt nem kell ugyanolyan eredményt kapni. Ezért például,amikor két karon mérnek vérnyomást azt egyszerre kell csinálni. Ha jó a vérnyomásmérőd és helyesen méred,oda kell figyelni a mért értékekre,mert ez bizony magasvérnyomásra utal.
2013. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az alvászavar nálam inkább pániktünet, vagy valami szorongás, nehezen tudok ellazulni, volt olyan sokszor, hogy álmatlanul hánykolódtam hajnali 4-kor és jó értéket mértem. tehát nem ettől van ez feltétlenül. inkább a szédüléses rohamok lehetnek ingadozástól. igazatok van, kéne egy 24 órás...

2013. márc. 9. 22:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!