Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Este az alvás fázisban mi...

Este az alvás fázisban mi történik?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem igazából. Azt tudom ,hogy van "non-rem" és "REM" fázis. Rem fázisban vannak az álmok. Arról is tudok ,hogy az alvásidő 80%-a(körülbelül)álmok nélküli pihenés.

Elnézést kérek ,hogy ilyen morbid példát hozok fel ,de az estei "Non-rem" fázis amiben nincsenek álmok,se gondolatok,se érzések...szóval semmi,az az állapot hasonlít a halál állapotához? Miben különbözik tőle? És egyáltalán "Non-rem" fázisban az agyban mi játszódik le? Normális válaszokat kérek légyszíves. És a google-ban is körülnéztem ,de részletesen nem találtam dolgokat.



2013. márc. 15. 15:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Azért írtam a halálról a példát ,mert ugyebár a non-rem fázisban történteket nem érzékeljük és nem emlékszünk arról semmire ugyebár. Vagy a környezettet érzékeljük csak nem emlékszünk rá?
2013. márc. 15. 15:03
 2/2 anonim ***** válasza:

NREM fázis: átmenetet képez az éber és az alvó állapot között, az álmosságérzet fokozódik. Az agyhullámok és az izmok aktivitása lassul.

NREM fázis: könnyű alvási periódus, mely alatt a szemmozgás abbamarad, az agyhullámok tovább lassulnak, a szívritmus és a testhőmérséklet csökken.

NREM fázis: rendkívül lassú agyhullámok jellemzik. A vérnyomás csökken, a légzés lassul.

NREM fázis: a legmélyebb alvás fázisa, az agy a leglassabb hullámokat állítja elő. Szemmozgás nincs, de a végtagizmok még képesek a mozgásra. Ebben a fázisban a legnehezebb felébreszteni valakit. A 3. és 4. fázis alapvető a test energiájának helyreállításában, és ekkor szabadulnak fel a növekedési hormonok is.

REM fázis: erős agyi aktivitás jellemzi, ekkor álmodunk. A mozgatóizmok átmenetileg lebénulnak.[8]

Nem olyan mintha halott lennél,akkor már semmi nem működik,erre csak nem emlékszel,nem ugyan az.

2013. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!