Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha már egy éve nem eszek...

Ha már egy éve nem eszek csokoládét az gond, vagy éppen ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
Tényleg van olyan, hogy a csoki boldogsághormont termel? És akkor mi van, ha én nem ettem csokit tavaly március óra? Szerintem egészségtelen, és totál felesleges cucc.

2013. márc. 22. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem gond, ha neked nem az.:)

A viccet félretéve egyáltalán nem mondanám, hogy általánosságban véve a csoki egészségtelen. Ha valaki túlzásba viszi a fogyasztását, na az igen. Vagy ha valakinek olyan egészségügyi problémái vannak, ami kizárja a fogyasztását. De ha valaki egészséges és néha napján megeszik egy kis csokit, attól az még nem egészségtelen.

Viszont ha nem fogyasztasz egyáltalán, az sem mondanám egészségtelennek. Vannak ugye olyan emberek, akik az egészségügyi gondjaik miatt egyáltalán nem ehetnek.

De egyébként való igaz, hogy van jótékony hatása is.

2013. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, én szerencsére nem abba a kasztba tartozom. Igyekszem kerülni a szemét dolgokat, mint a kóla, kávé, chips, "cukorkák" (tehát itt nem a dextrózra gondolok, amit a fehérjeturmixba tolok) és a csokit is ide sorolom. Csak azért kérdeztem meg, mert sokan mondják, hogy azért van néha rosszkedvem, vagy azért vagyok szomorú, mert nem eszek csokit. Szerint ez egy ro*adt nagy hülyeség.
2013. márc. 22. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ha van kedved olvasd el, amit belinkeltem, itt olvashatsz a csoki jótékony hatásairól:


[link]


[link]

2013. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Írhat még bárki nyugodtan.
2013. márc. 22. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szereted néha nyugodtan ehetsz. Tényleg nem olyan "szemét",amiktől tartózkodni kell :)

De a "boldogsághormont" a szerotonint a szervezet állítja elő. Ezt a mogyoró,szotyola, rizs,bab, tejtermékek segítik elő. Úgyhogy aki nem szereti a csokit az sem lesz boldogtalan,ha ilyeneket eszik :)

2013. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!