Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj? Gyomorfájdalom...

Mi lehet a baj? Gyomorfájdalom, gyomorsav és hányinger, körülbelül étkezés után fél, egy órával, és egy órán át fáj majd elmúlik. Soha nem fordult még elő ezelőtt, és kb.2hete tart. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológust kéne felkeresni, egy ilyen szakember a hozzáértője az ilyen jellegű problémáknak.

De egyébként okozhat ilyet a túlzott gyomorsav termelődés, amit mondjuk bizonyos ételek, italok fogyasztása vált ki, aztán okozhatja reflux, vagy okozhatja bizonyos gyógyszerek szedése, vagy akár a normál bélflóra sérülése. Vagy bármilyen gyomorprobléma.

De tényleg egy orvos fogja ezt neked biztosra megmondani.

2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 22. 19:45
 3/3 light1965 válasza:

Én hasonló tünetekkel, kb 10 éve a háziorvosomhoz mentem. Ő is javasolta a "csőnyelést" a szakrendelésen, de én nem vállaltam be, a családomban egy ilyen vizsgálat tragikus fordulatot vett. (ez nagyon ritka de hozzám túl közel volt )

Akkoriban felírt Zantacot (3x1) Majd pár év múlva Noacidot (napi 1 szem ) és teljesen rendbe jöttem 2 hét alatt. Kitapasztaltam, mire allergiás a gyomrom (palacsinta, gofri, pörkölt, kakaó..stb) ezeket ösztönösen kerülöm, vagy mértékkel fogyasztom. A nagybátyáim szintén hasonló panaszokkal küzdenek 60 éve szednek valamilyen gyógyszert (88-95 évesek) és semmilyen hátrányról nem számoltak be. Ez számomra megnyugtató. Egyébként, ha megfelelő diétát és lúgosítást csinálnák, akár tünetmentes is lehetnék gyógyszer nélkül.Ezt most fontolgatom. :-)

2013. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!