Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogamzásgátlótól kialakulhat...

Fogamzásgátlótól kialakulhat magasvérnyomás?

Figyelt kérdés

Nem tudok másra gondolni, igaz számtalan oka lehet biztosan. De amíg nem szedtem, addig mindig normális értéket mértek.

Lassan 2,5 éve szedem. Mostanában 130-145ös a vérnyomásom... Ki is akadtak rá az orvosok,alkalmasságin mérték. Igazából alapból "fehér-köpenyes szindrómám" van, tehát ha meglátok 1 orvost, már attól izgulok. Ezért otthon is szoktam mérni, otthon mindig alacsonyabb picivel, de nekem ez is magas azt mondták.

Szerintetek jó ötlet, ha picit (min. 3 hónapra)abbahagyom a bogyót,és mérem folyamatosan a vérnyomásom?

Valakinek volt hasonló esete?


22/l


2013. márc. 27. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat vérnyomás-emelkedést.
2013. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem volt olyan, hogy 160-ig ment fel tőle. Épp kavartam valami tésztát, de úgy beszorított a nyakam-gyomrom-mellkasom, hogy le kellett ülnöm. Biztos, hogy a tablettától volt, de volt még sok más mellékhatása is.

Szerencsére idejében abbahagytam, és most már óvszert használunk :). 2,5 év elég volt belőle. Erős fejfájásaim is voltak, amik kitartottak órákon keresztül, volt, hogy már sírtam miatta...

2013. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:( olyan magas hál' isten nekem még nem volt, vagy lehet volt, csak nem akkor mértem.

Kár, hogy vannak mellékhatások :) Szerintem én is abba fogom hagyni, drágállom is az az igazság :/ bár majd kiderül ha óvszert veszünk hogy jövünk ki anyagilag.

Köszi a választ! ;)

2013. márc. 29. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!