Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bütyökműtétről mi a véleményet...

Bütyökműtétről mi a véleményetek? Mi a tapasztalat, mit halottatok róla?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 15:00
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia

Édesanyámnak mindkét lábán óriási bütyök volt. Megműtette, és több hónap kinlódás után is ugyanolyan volt mint előtte. Sajnos az orvos nem jól csinálta meg. Vagyis csak a bütyköt lefűrészelte, majd összevarrta a nyílást. Holott ezután kikellett volna egyenesíteni a lábujjait csavarokkal, stb... Ezt követően fél évre rá, elment egy másik orvoshoz, aki megcsinálta normálisan, de még csak az egyik lábát, mert ez durva műtét. Most úgyahogy nem fáj neki, de még mindig nem az igazi. Az tény, hogy nagyon fáj a műtét, és utána is, de megéri, mert ez csak rosszabb lesz.

Remélem segitettem. Ha van kérdésed, írj.

üdv

2009. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! azonnal visszamondom a műtétet!!! :)
2009. szept. 20. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát.. nem leányálom... nekem 21 évesen volt, de kellett mert még az a stádiumban volt amikor még nem kellett drótozni, és ha hagyom tovább nőni akkor szarabb a műtét. Meg sokat fájt előtte, folyton nyomkodtam meg masszíroztam kínomban.


Azt is hallottam, hogy ezek a csontkinövéses műtétek sajnos nem hoznak állandó eredményt, hanem néhány (mondjuk 10) évente újranőnek. De ha nem műteted le akkor meg nagyon megnő a bütyök, rámászik a nagylábujjad a kicsikre, kalapácsujjad lesz, végül összekócolódnak a lábujjaid - 91 éves nagymamámnak ilyen a lába, ő sose műttette.

Szoval nem valami kellemes, de muszáj.


Ha gondolod, írhatok részleteket a műtétről is, de nem biztos hogy tudni akarod, ezért nem akarok rögtön spoiler-ezni :)

2009. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia, Megköszönném, ha írnál részleteket! Holnap megyek a dokihoz megmutatni, sajnos a bal lábamon már igen csúnya, és nekem is folyton maszírozni kell, arról nem is beszélve, hogy már lassan 2 számmal nagyobb cipő kell ez miatt!!Valószínű, hogy már most drótozni kell, bár levetettem volna korábban, de mindig féltem, most is, nem tudom még mit teszek!!??
2009. szept. 22. 06:12
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Én azt hallottam, hogy bemész bütyökkel és kijösz bütyök nélkül.
2009. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
bütyök
2009. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 utolsónak az értelmes választ!!! SOkat segített!
2009. szept. 23. 06:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a műtét nagy előnye, hogy megcsinálják aznap amikor bemész, nem kell a korházban aludnod.


Nálam úgy volt, hogy betoltak a műtőbe, eltakartak egy függönnyel a lábamtól, így nem láttam mi történik a lábamnál. Az egyetlen rossz része az egésznek igazából csak az érzéstelenítő injekció. De attol be lehet szarni, annyira fáj, és kapsz belőle 5-öt.

Na de ha azon túl vagy, onnantól már sima ügy: a vágás olyan érzés mintha egy madártollal húznának végig a lábadon. Felnyitják a sebet, de arról fogalmad sincs, akkor jössz rá amikor elkezdik kalapálni a csontot, de az se fáj egyáltalán, csak furán berezonál közben a lábad.

Aztán bekötöznek, kitolnak, és kb 1 órával késöbb már jöttek is értem és hazamentem.


A mütét után jön a dolog élvezetes része, mankóval mászkálás 3-4 napig (nekem sosem volt előtte, így tökre élveztem + még az öreg emberek is átadták a helyüket a buszon:) ) meg még néhány hétig kötést kell hordanod.

2009. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

DE a lényeg, hogy ne ijedj meg tőle, összességében nagyon megérte nekem, azóta egyáltalán nem fáj a bütyköm azon a lábamon, pedig előtte kegyetlen volt.

Most már sajna érik a másik lábamon is a bütyökműtét, majd lassan nekem is rá kell szánnom magam újra :)

2009. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyának megcsinálták,mind a kettő lábán volt nagy,ronda bütyök(egyik lábán nagyobb és fájdalmasabb volt,mint a másikon),és igenis fájt neki,az utóbbi időben már csak lapos cipőt tudott hordani,pedig szereti a magasabb sarkúakat nagyon.Befeküdt a kórházba,leműtötték az egyik bütykét(előszőr a nagyobbal kezdték),és aztán 4 hónap mulva a másikat is eltávolították.Tudni kell,hogy anyámnak nagyon magas a fájdalomküszöbe,és ennek ellenére mondta,hogy kimondottan fájdalmas dolog volt a műtét-mind a két lábán nagyon fájt.Ugye a gyógyulási idő meg nem 1 nap....műtét után 10 napig a hasába kapott vérhigító szurit(napi 1-szer),a trombózisveszély miatt-mindenki kapja ezt ilyenkor,kötelező.Kapott speciális cipőt-inkább szandálnak hívnám,és abban tudott csak botorkálni hetekig.Sokáig normál cipőt sem tudott a lábára húzni,addig azzal a szandállal szenvedett amit kapott.Cipőt azért nem tudott húzni,mivel nagyon irritálta ott a megbolygatott részen a cipő a lábát.Bioptron lámpázta minden nap(nem azonnal kezdte el a műtét után,csak mikor a varratokat már kivették!!)

Most nyárra már szép is lett mind a két lába,mehetett nyaralni gond nélkül.Ja,és mind a két nagylábujjába kapott csavarokat a műtét során,hogy rendesen álljanak,és ezeket aztán eltávolították pár héttel a műtét után.Sőt,még valami rugalmas gumiszerű valamit is kellett hordania nappal a nagylábujj és a mellette lévő közé téve,mert ezt is tanácsolták neki.A kórházban összeszedett egy jó kis körömgombát(mind a két lábán),amiből nehéz volt kikezelni.Azt mondta,hogy megérte a műtét,de a fájdalmak miatt nagyon örül,hogy vége van már,és csak 2 lába van az embernek!Én egy ilyen műtétet nem viseltem volna ilyen hősiesen mint ő tette,hanem a zéró fájdalom küszöböm miatt mindenki életét megkeserítettem volna a hisztijeimmel.Egy hős az anyám,de komolyan.Csendben tűrt végig,soha egy rossz szó nem hagyta el a száját,vagy morgás-a fájdalom miatt.Hát ja mások vagyunk......

2010. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!