Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha citromot kifacsarok, adok...

Ha citromot kifacsarok, adok hozzá vizet és édesitem, akkor is ugyanugy nyerek belőle c vitamint?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 05:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, csak alacsonyabb koncentrációban - mert ugye hígul. De nem távozik belőle, az édesítő sem roncsolja, max ha meleg vízzel készítenéd, akkor lenne kétes a dolog. Egészségedre!
2013. ápr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. ápr. 7. 06:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezt hívják úgy hogy limonádé.
2013. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen tudom, csak kiváncsi voltam, hogy igy mennyi c vitaminhoz jutok :D
2013. ápr. 7. 08:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Am citromból nehéz pótolni úgy tudom legalábbis a napi cé szükségletet. Főleg hogy messziről jön, korán szedik, s nem friss.
2013. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát azért valamennyit csak pótolja:D 60 mg a napi szükséglet...egy citromban azthiszem 40-50mg van....
2013. ápr. 7. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:

60 mg... igen, egy tengerimalacnak. Az pár deka súlyú, Te 50-60 kiló is lehetsz :D


60 mg, hogy ne sorvadjon el az ínyed skorbutban, valóban ehhez elég!

2013. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom Lenkei egyik előadását.


https://www.youtube.com/watch?v=m_2zppAzt28

2013. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen tudom a skorbut miatt 60mg... de ha azt nézem egy mgom se jutattam be eddig a szervezetembe :D semmi gyümölcsöt zöldséget nem ettem...ami ugye nem egészséges...mert kell a vitamin :) amúgy 40 kg vagyok :D
2013. ápr. 7. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ez egy érdekes kérdés.

Ugye a húsokban is van c-vitamin (hiszen a legtöbb állat termeli magának!) és adalékanyagnak ugye mint sav is használják.

De nem törvényszerű, hogy alacsony bevitel mellett mindenképpen beteg lesz az ember. Túl alacsony bevitel esetén elvileg előjönnek a kollagén szintetizálással kapcsolatos problémák, tehát kötőszöveti betegségek (íny, bőr, hajszálerek betegségei) elvileg gyakoribbak lehetnek fertőzések és egyéb az immunrendszer kisebb hatékonyságú működése miatti problémák..


A citrom mellett ajánlott lehet még a kiwi, a gránátalma fogyasztása is, éppen mi a megfizethetőbb..

2013. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!