Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 13 éves fiú vagyok sokat...

13 éves fiú vagyok sokat szokott fájni a fejem és amikor felkelek (pl:kanapéről) elszédülök és elvesztem az egyensúlyom. (2-3 másodpercig tart? Valamint saokszor érzem magam fáradtnak. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy elszédülsz azaz hogy hirtelen felálsz és ilyenkor a vér túl gyorsan vissza áramlik.
2013. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet vérszegény vagy.

Fogyassz több húst és májat. Illetve sok vas van még a mogyoróban és a dióban.

Vagy, ha elmész orvoshoz, akkor ír fel vastartalmú tablettát . (Nekem Neo-ferro-folgamma-t írt fel)

Amúgy pezsgőtablettát is vehetsz, ami vasat és C-vitamint tartalmaz.

Hozzáteszem, hogy a C-vitamin segíti a vas felszívódását.

2013. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem iszol elég vizet, akkor nagyobb az esélye a felkeléskor fellépő szédülésnek.

Ha minden nap megvan a min.1,5 liter víz és nem cukros lé, és ezután is megmarad ez a tünet, akkor valószínű, hogy az ereid egy kicsit lassabban reagálnak a testhelyzetváltozásból adódó nyomásváltozásra, ez egyéni sajátosság, elég gyakori.

De persze többféle betegség tünete is lehet, ezek kizárása miatt érdemes lenne elmenni a gyerekorvosodhoz is.

2013. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért szédúlsz, mert még nem mentél ezzel az orvoshoz.
2013. ápr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!