Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bal borda alatti erős fájdalom...

Bal borda alatti erős fájdalom, mi lehet?

Figyelt kérdés
Nyáron tüdő- és mellhártyagyulladásom volt, ami visszatért decemberben. Találtak egy kis folyadékot a tüdőmben, aztán antibiotikumot szedtem, és minden rendbe jött. Közben a mellhártya érintettsége miatt folyamatosan éreztem erős fájdalmat. A doki rekesztornát írt fel a letapadás miatt, mivel a fájdalom a gyógyulás után sem szűnt meg. Egyre javult a dolog, két hete viszont megint nagyon erős fájdalmat érzek a bal bordáim alatt. De ami furcsa, most kicsit más. Van, hogy elmúlik, aztán megint erősen előjön. Van, hogy éjszaka alig bírok aludni, fekvő helyzetben, be- és kilégzés végén annyira erős. Nem tudom, hogy a fájdalom vagy a pánik miatt van-e (úgy érzem, nem kapok rendesen levegőt olyankor), de általában ilyenkor szédelgek is. Azon gondolkodtam, hogy mi van, ha ez nem is a mellhártya, hanem a gyomrommal van valami. Újabban evés után rosszabb a fájdalom (nem pont utána, hanem kicsivel később), ha üres a gyomrom, akkor pedig rendben van. Mondtam a dokimnak ezeket, mondta, írt fel vmi gyomorvédő cuccot, de nem segít. Van, hogy elmúlik, aztán újra előjön a fájdalom, amellett, hogy szedem a gyógyszert. Kicsit hajlamos vagyok ráparázni a dolgokra, de ez most tényleg megijeszt. 26 vagyok, sportolok, normális testalkatom van, próbálok egészségesen táplálkozni, nem tudom, mi ez az egész. Most akkor a gyomrom? A mellhártya? Vagy mi a szösz? Már a legrosszabbra is gondoltam, hogy régóta van vmi ott, amit nem vizsgáltak, és az okozta már a kezdetektől a tüneteket. Hasi ultrahangra nem küldtek még el. Nem tudom, a doki nem vesz-e komolyan, vagy én lihegem túl. De hát a megelőzést, a szűrővizsgálatokat szajkózzák mindig.
2013. ápr. 15. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de a lépeddel is lehet gond. Menj egy normális dokihoz.
2013. ápr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kedves kérdező! Tudom hogy nagyon régen kérdezted, de mi lett végül? Nekem is hasonló tüneteim vannak, mellhártyagyulladasom, hörgő gyulladások van/volt, már kifelé megyek belőle, de ugyanígy a bal oldalon fáj a bordámnál.Kérlek válaszolj ha elolvasod. Köszönöm
2020. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!