Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja azt, hogy a...

Mi okozhatja azt, hogy a memóriám vagy koncentrálóképességem egy nap alatt elég jelentőset romlott, és azóta sem állt helyre teljesen?

Figyelt kérdés

Ez 2013 januárjában történt, azóta sokkal nehezebben emlékezem ilyen dolgokra, hogy mondjuk mi történt tegnap, mit ettem ebédre, mit vegyek a boltban, stb. A szakmai dolgokra hálistennek tudok nagyobb erővel koncentrálni, ott általában nincs gond.


Amikor ez az állapot kialakult, körülbelül 1-2 hétig olyan fura nyomott érzésem volt, hasonló ahhoz, mint amikor marihuána fogyasztás után valaki 3-4 napig teljesen tompa, csak ez jóval tovább tartott, és nagyon lassan kezdett javulni. Azóta sincs teljesen rendben, úgy tűnik, hogy megállt egy szinten, és már sosem lesz a régi. (Az említett szert már nagyon sok éve próbáltam ki, de emiatt a hatása miatt nagyon gyorsan abba is hagytam a fogyasztását, egy szál füves cigi kb egy hét folyamatos ivással ér fel, illetve az agyi keringést is teljesen tönkreteszi.)


Csináltam most néhány tesztet, nagyon rövid távon nem volt gond a memóriámmal, de volt egy olyan teszt, hogy meg kellett jegyezni egyetlen mondatot 5 percig. Na azon nem mentem át, pedig egy tök átlag mondat volt: "Szandra tudományos kutatása két hetet késik, ugyanis elfelejtette elvinni jegyzeteit a nyaralására, a tengerpartra." Régen egy ilyet első olvasásra megjegyeztem volna, most viszont 3-4 olvasás után sem maradt meg, minta valami blokkolná, hogy beírjam a memóriába, mire elolvastam a mondat végét, már elfelejtettem az elejét. Ugyanilyen blokkolást érzek akkor, amikor pl a bevásárlólistára próbálok visszaemlékezni fél-egy óra után. Az olyan egyetemi vizsgákhoz tudnám hasonlítani, amikor az ember nem alszik este, és másnap délre egyszerűen minden átfolyik az agyán, és nem emlékszik semmire, pedig tudja, csak már kiment a rövidtávú memóriából, a hosszú távúba meg még nem került be az alváshiány miatt. Érzem, hogy ott van a kívánt információ, de képtelen vagyok visszaidézni, mintha az idegsejtek rossz útvonalon közelítenék meg, és közel jutnának hozzá, de nem érnék el, mert hiányzik egy kapcsolat. Talán úgy lehetne érzékeltetni, mint amikor egy híd leszakad a folyónál, látod a túlpartot, de képtelen vagy elérni.


Jelenleg édesanyámmal élek egy háztartásban, amikor ez a dolog elkezdődött, akkor úgy vettem észre, hogy neki is hasonló problémái voltak. Keresgéltem a neten, hogy okozhat e mérgezés ilyen tüneteket, de nem jutottam valami sokra; a szénmonoxid, az ólom, a stroke, és az Alzheimer a nagyon valószínűtlen kategóriába került. Kérdésem, hogy létezik e olyan fertőző betegség, ami ilyesmit okozhat?



2013. ápr. 30. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehézfémek esetleg. Passzol a tompa gondolkodás, meg a nyomott érzés, és a rossz memória is. Érdemes lehet kivizsgáltatnod magadat nehézfémre.
2013. ápr. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó, de milyen forrásból mérgeződhetek nehézfémmel? Itt nincs kadmium a vízben, Kolontár kb 25 km, de felszedték az iszapot, szóval nem valószínű, hogy eljutott ide por formájában az ólom. Mindegy, azért egy vérkép sosem árt, vajon kimutatja, ha halmozódik, vagy csak a friss mérgezést?


Arra emlékszem, hogy januárban itt akkor szinte folyamatosan köd volt. Lehet, hogy a levegőben volt valami szennyeződés, ami beállt ide.

2013. máj. 1. 07:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Na látod az lehet. Amúgy bárhonnan, ételböl, szuriból, levegöböl, hétköznapi tárgyakból. Mindannyiunkban több van mint kellen, akkor érdekes, amikor hirtelen valaki sokat kap, mert akkor egyértelmüen érzékelhetö.


A vérben úgytudom nemsok van, bár talán valamennyi ott is, nemtudom mennyire lehet arra a vizsgálatra építeni, simán lehet, hogy azért mond valamit. Nemtudom.


Vérböl, hajból, vizeletböl nézegetik, illetve kineziológia módszerekkel is akár.


Egyéb eset az is lehet, hogy épp benned van már jó ideje a fém, ám izületekben fogja a candida, majd ha azt kinyírod, akkor átkerülhet az agyba/gerincbe. ((ettöl függetlenül kezelhetö a candidiázis))

2013. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézetem.
2013. máj. 2. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Majd kérlek informálj, kíváncsi vagyok! :)
2013. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!