Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális dolog, ha egy vakbélm...

Normális dolog, ha egy vakbélműtét sebe egy héttel a varratszedés után mindig kifakad és erősen váladékozik?

Figyelt kérdés
A lányomat megműtötték perforált vakbéllel, amit csak 24 órával később, az első tünetek jelentkezését követően voltak csak hajlandók diagnosztizálni. Kialakult vérmérgezés és hasnyálmirigy gyulladás is. Műtét lezajlott rendben. A varratszedés napján még este kifakadt a sebe és nagy mennyiségű savós váladék dőlt belőle. Steril géz, betadin. Visszamentünk és megnyomkodták neki. De sajnos még mindig folyik neki belőle és nem tud ezáltal gyógyulni a seb. A seb körül kemény a has. Ma már pl sűrűbb gennyszerű folyt ki. Mikor lesz ennek már vége és normális ez tényleg? Az orvos ezekre a kérdésekre úgy válaszol, hogy ez teljesen normális és még egy pár hét beletelhet!
2013. máj. 1. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez már nem normális. Vissza kellene menni abba a kórházba az operáló orvoshoz, meg kellene néznie és javasolnia valamit. Szerintem antibiotikum szükségessége is felmerül.

Mondjuk a leírásodban kicsit sántít nekem, hogy hasnyálmirigy-gyulladás is kialakult a perforált vakbélgyull. miatt, ezt nem igazán értem.

2013. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyan oda megyünk vissza és ugyan az az orvos kezeli le.Antibiotikumot kapott a műtét után és volt cső is a hasában.Viszont nem abból a sebből váladékozik ahol volt a cső..a köldöke felett volt a nagyobb vágás és onnan.Antibiotikumot csak 1 hétig kellett szednie,már lejárt.A labor eredményei és a szövettan eredményei alapján tudtam csak rá következtetni,hogy hasnyálmirigy is volt neki.Sajnos a perforáció még este történt amit én is láttam már amikor nőgyógyászati ultrahangra küldtek minket.Akkor jártunk a az első tünetek észlelésétől számítva a 19-.ik órában!És akkor látszódott a hasfali folyadék már.A diagnózis VÍRUS_a negyedik orvostól kb.Hajnali 4h-kor operálták meg mikor elájult.Előző nap hajnalban kezdte!Szóval most még ugyan az az orvos kezeli aki műtötte és felfedezte ,h jé vakbél!Elég ronda sűrű a genny már ami néha kifolyik.
2013. máj. 1. 21:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma megint mentünk..másik doki.Fogta a csipeszt és egy gézlapot.Annyit sem mondott ,hogy szorítsd össze a fogad vagy inkább szaladj..belenyúlt a vágás helyébe kb 2 cm mélyen a gyereknek potyogtak a könnyei és kikotorta.Mind ezt szenvtelen arccal és csendben!Az egész vágott felület kinyílt ez által.Szörnyű volt látni ,hogy fájdalomcsillapítás nélkül megint mit kell átélnie a lányomnak.Unom.belefáradtunk.Ez nem az egészségügy rossz helyzete..ez az emberség hiánya..és a nem hozzáértés.Ha időben észrevették volna akkor talán nem kellene még további hetekig szenvednie.Az a baj ,hogy a beteget el kell látni..jobb volna ha nem mennének be.Ha nem mész vissza akkor megkérdezik miért nem jött előbb?Ha vissza mész akkor meg minek jössz ..passz.Utálom az egészségügyben dolgozókat!
2013. máj. 2. 11:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha ne tán más valaki is jár így akkor legalább tanulhat a mienkből.Most május 14-e van.Ma is jött genny a sebből.Lassan 1 hónapja a műtétnek.Az én lányom ma is ment bucival a hasán érettségizni.Az orvosok szerint majd elmúlik.Idő kérdése csak.Ma találkoztam egy proffal aki viszont elmondta ,hogy nyilván nem normális dolog ez...egész egyszerűen a belső fonal okozza az egész gennyesedést!!!Vigyem szerinte vissza és mondjam el.MEGŐRÜLÖK LASSAN:Oda többet nem viszem.Holnap maszek sebészetre viszem a vizsga után.Felnézek a gyerekemre.Aki töretlenül próbál leérettségizni mind ezek ellenére!
2013. máj. 14. 20:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Bár csak magammal beszélgetek itt de ha más is így járna tudja mi nem normális.Ma este újra felvágták a sebét és iszonyatos gennyes üszkös sebet találtak amit a fel nem szívódott varratok/belső/okoztak.Ha nem távolítják el akkor nagy baj lehetett volna újra.A klinika orvosai pontosan 2 azt mondták ez normális és a zsírszövet lassan gyógyul azért van.MA este a maszek sebész főorvosnő csak nézett és szitkozódott.Remélem segítek ezzel a pár sorral annak aki ugyan így jár.Holnap vissza kell még menni mert nem varrta össze nem is lehetne..tele rakta antibiotikumos gézzel és újra kezeli majd.Ennyit szenved egy ember a nem tudás miatt!
2013. máj. 15. 21:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó hírem is van végre.Már 4x mentünk vissza a főorvosnőhöz és szépen kezelgeti gyógygézzel antibiotikummal bele a sebbe.Már nem olyan gennyes és azt mondta ,hogy jövőhétvégére lehet rendbe is jön!!megölelték egymást a lányommal..annyira megnyugtató érzés volt nála lenni és tudni ,hogy végre valaki tudja mit kell csinálni.A zárójelentésünket átnézte és ott is hiányzik 1 napunk..mintha időben műtötték volna meg.Csak épp 24 óra kimaradt az adatokból.Meg az akkori laboreredmények is..DE!!GYÓGYULUNK!)
2013. máj. 18. 18:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy teljes ha végig írom a sztorit.Szóval kb még 1 hónapba telt mire a második műtét begyógyult neki.Közben leérettségizett amire nagyon büszke vagyok!Én nem biztos ,h lettem volna annyira erős..bár ő is más lett kicsit..mintha negatívabb lenne és más.De remélem ez majd elmúlik.Szóval történet vége..ha segítek hasonló esetben már megérte!
2013. jún. 27. 15:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom ami a lányoddal történt. Felháborító szerintem az a nemtörődömség ami itt van az egészségügyben (tisztelet a kivételnek, bár nincs sok)

Ennyire komoly dolog velem nem történt, de én is folyamatosan szívok az orvosok miatt, a legjobb, hogy az ilyen rutindolgoknak számító diagnóziskat, beavatkozásokat cseszik el rajtam.

Nagyon örülök, hogy végül a lányod felépült, viszont azt a változást, amit említettél a lányod kapcsán, azt magamon is érzem. Nem tudom elmúlik-e, remélem a lányodnak igen.

2013. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, hogy jó régi ez a kérdés. Itt vagy még, kérdező?


Érdekelne, hogy mi van most, ennyi idővel később.


Engem kb 2 hónapja műtöttek, nagyjából ugyanez a történet.

Életmentő műtét perforált vakbéllel, csak vérmérgezés nélkül. Hasnyálmirigy gyulladást nem tudom.

varratszedés után szétnyílt seb, genny, Betadine, antibiotikum két marokkal...

A seb már begyógyult, de a seb körül még mindig kemény. Az ultrahangon nem találtak semmit, nem tudni miért kemény


Érdekelne, hogy ennyi idő elteltével hogyan alakult a seb, mikorra jött rendbe, stb.

2014. nov. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az egészségügy ugy rossz ahogy van bunkó növérek tudatlan háziorvosok. saját tapasztalat nekem is volt perforált vakbélmütétem. sok türelemre van szügség ami nem mindig van
2016. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!