Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pigmentfoltok/anyajegyek...

Pigmentfoltok/anyajegyek jelennek meg rajtam, menjek vele orvoshoz? Többi lent

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, és az elmúlt egy évben több új anyajegyet találtam magamon. Tudom, hogy mindig keletkeznek újak, viszont eddig nem tűnt fel, valószínűleg nem is jött elő ennyi. A naptól nem igazán lehet, ugyanis tavaly annyira kerültem a napot, hogy egész nyáron fehér voltam. Szolizni se voltam soha életemben, meg úgy igazán le sem barnultam szerintem. Most legutóbb a felső ajkamon jött elő egy kisebb, halvány folt. Azt olvastam, hogy összefüggésben lehet a fogamzásgátlóval. Én úgy egy fél éve hagytam abba. A menstruációmon nem érzem, hogy hormonproblémáim lennének, szabályos. A bőröm is kezd helyrejönni, eleinte elég pattanásos volt.

Szóval nem tudom, mit gondoljak ezekről az anyajegyekről. Jelezhetnek valami nagyobb problémát? Egyébként látszólag normálisak. Csak furcsa, hogy az utóbbi egy évben viszonylag sok újat észrevettem, előtte pedig sosem.



2013. máj. 4. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a legjobb amit tehetsz, hogy bőrgyógyászhoz mész.
2013. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kiemelkednek a bőrödből egyébként? (vagy hogy is kell mondani, na..) Szerintem egyébként nem probléma, én is majdnem 21 éves nő vagyok, és mostanában vettem észre hogy egy csomó új anyajegyem lett... Nekem azt mondták, nem kell foglalkozni vele (bár én nem szedek semmit...)
2013. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vlcskó-Lingl Ezsébet ***** válasza:
A bőrünk elváltozásával / a legkisebbikkel is/ igenis törődni kell, mert az egy jelzés " bentről". Mindenképpen bőrgyógyászt javasolnék, aki kizárja a kiváltó okokat, s akkor lehet nyugodt az ember . Persze válaszom természetesen nem ijezgetés, de egy magára igényes ember mindenképp utána jár, mert érdekli a saját egészsége.
2013. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!