Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha beborul az eg, maris...

Ha beborul az eg, maris elalmosodom - mi az oka?

Figyelt kérdés

Amint felhok gyulnek az egen, es esore all, bagyadt leszek es ilyenkor szuksegem van egy minimum 10 perces szunditasra meg akkor is ha 8-orat aludtam az ejjel. Alacsony a vernyomasom altalaban - ez lenne az oka?

Felhosodeskor kevesebb a negativ ion a levegoben ?


2013. máj. 6. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert leesik a légnyomás.
2013. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok!

Nem tudom pontosan, hogy az ionos cucc vagy a légnyomás. Érdekelne engem is a tudományos magyarázat. Olyankor könnyesre ásítom magam, és erőlködök, hogy ne kapcsoljon ki az agyam...

2013. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Frissnek erezzuk magunkat egy nyari zapor utan, mert a levego telitve van negativ ionaokkal. Vagy egy szokokut kozeleben is hasonlo ok miatt.

Valoszinu te is meteo-szenzitiv egyen vagy (idojarasra erzekeny). Erdekelne, hogy te is az alacsony vernyomasuak koze tartozol ? Es gondolom, hogy no, mint en.

2013. máj. 6. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Viszonylag alacsony, igen.


Olyanok vagyunk, mint az időjós béka, aki ilyenkor lelapul az üveg aljára... :)

2013. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Felhősödéskor a melatonin-termelésed is megnő, ez a hormond felelős az alvásért. Ez a hormon sötét hatására termelődik, így nemcsoda, ha elálmosodsz. Alacsony vérnyomással kombinálva pedig ezt eredményezi.
2013. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehat ha jol ertem akkor ha alacsony a legnyomas, akkor az alacsony vernyomasu emberek elalmosodnak, mert az amugy is alacsony meg lejjeb esik a skalan. A magas vernyomasuaknak is esik, de nekik ezaltal lehet hogy eppen az optimalisra csokken a vernyomasuk ?


Megjegyeznem, hogy ejjel viszont gyakran nem vagyok kepes aludni, hiaba van sotet; sot gyakran elenkebb vagyok mint nappal. Hormonalis zavar lehet az oka - gondolom.

2013. máj. 8. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegnap és ma alig térek magamhoz, ásítozom, kómázok, kedvem sincs semmihez. Te is így vagy?
2013. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!