Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megőrülök! Mivel tudom elmulas...

Megőrülök! Mivel tudom elmulasztani?

Figyelt kérdés

Közönséges megfázás, nem öltöztem fel rendesen hideg időben.

A vizipisztoly orr fázison már átestem, most köhögök. Eddig rendben is lenne, de valamiért teljesen bedugult mindkét fülem már másfél napja. Gyakorlatilag van egy átmeneti kb. 50%-os süketségem.


Alig hallom, ha hozzám szólnak, telefonban kiabáltatni kell az embereket. Mivel lehetne elmulasztani? Zavar a munkámban és úgy általában is.


(Érzésre teljesen olyan, mint amikor gyorsan ereszkedik le az ember a hegyről és bedugul a füle.)


Próbáltam ásítani, búvár-kiegyenlíteni (befogott orral nagyot fújni), cukrot szopogattam, semmi, de semmi hatásuk. Lassan már forró ólmot is öntenék a fülembe, csak múljon el...


2013. máj. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg melegíteni és menj el az orvoshoz,fülcseppet kell használnod.
2013. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El kéne menni orvoshoz, mert olyan nincs, hogy közönséges megfázás. A hideg csak gyengíti az immunrendszert.

Vagy vírusos vagy bakteriális fertőzésed van.

És hogy melyik, azt orvos hivatott eldönteni és ha baktérium okozta dologról van szó, akkor antibiotikum kell.

A vírusos fertőzést pedig a szervezet győzi le, annak nincs ellenszere. De ha bakteriális, akkor csak rosszabbul leszel, illetve szövődményei lehetnek.

2013. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem vírus, mert évente egy-két nátha összejön. Füldugulásom eddig nem volt, legalábbis nem ilyen hosszan, makacsul.

Lázam, hőemelkedésem nincs. Picit gyengébb vagyok a szokásosnál és köhögök, de munkaképes vagyok.

Csak ciki elmagyarázni a főnöknek, hogy nem azért nem ugrottam, amikor a nevemen szólított, mert letojom, hanem egyszerűen nem hallottam.


Járt már valaki így, hogy füldugulása is volt? Mennyi idő alatt múlt el?


Ami fura: érzésem szerint az orrüregem teljesen jól van, nincs gyulladásban, nem folyik már az orrom. Fülbetegségem soha nem volt, szerintem nem vagyok hajlamos rá.


Sőt, kb 10 éves korom óta (30 vagyok), megfázáson kívül két komolyabb betegségem volt: vesegyulladás és mononucleosis. 20 év alatt. Egyébként csak nátha időnként.

2013. máj. 8. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik ráhúzódott a füledre a nátha :(

Amíg elmész orvoshoz, addig meleg sóra kellene feküdnöd Alufóliába tegyél sót, készíts belőle egy tenyérnyi kispárnát, ezt melegítsd fel sütőben, majd ezt tedd törölközőbe és feküdj rá. Fehér törölköző jobb, látod mi folyok ki. Ja, az elején forró lehet a só, "normál" melegségre feküdj csak rá.

2013. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!