Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék a legegészségese...

Hogyan tudnék a legegészségesebben lefogyni a nyáron? (már hamarabb elkezdeném)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éves vagyok, némileg túlsúlyos. Nem kérek kommenteket amiben a "minek fogyol", meg "anorexia", stb dolgokat... Tehát az orvos szerint is vissza kéne fogni a figurát, és leadni néhány kilót. Ennek legjobb módja figyelni a kalóriabevitelre, és rendszeresen mozogni (pl. kerékpározás, gyaloglás, futás..), ha jól tudom. Konkrétan fogyókúrázni nem akarok, csak egy eredményes diétát bevezetni. Ezzel nem kevesebbet akarok enni lényegesen, mert nem akarom megfosztani szervezetemet a kellő tápanyagoktól. Tehát a kérdésem lényege: Van olyan diérta ami hatásos, és jól fogyaszt, ha figyelek mellette egy kis mozgásra is? Ha igen, ez milyen. Remélem érthetően válaszoltam, jó helyre írtam. Köszönöm!!
2013. máj. 11. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogd vissza a szénhidrátot, fehér kenyér helyett egyél teljes kiörlésűt, nasi helyett gyümölcsök, répa, uborka, sok zöldség,főzelék nem berántva, hanem anyagából süritve, semmi üditő, de egyél rendesen, csak kicsivel kevesebbet és mozogj többet.
2013. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Meg tudjátok mondani a napi kalóriabevitelt?

És hogyan lehet vezetni? :)

2013. máj. 11. 16:45
 3/6 anonim válasza:

Amúgy a fogyót én sem ajánlom, mert a táplálék kell, inkább naponta többször egyél keveset, de a leghatásosabb az aktív mozgás, a mozgás mindent kompenzál, az nagyon fontos: sportolj valamit (valami olyat, ami tetszik neked, és örömödet is leled benne, akkor az duplán pozitív)

A kemény fogyókúrát az azért nem ajánlom, mert 14 évesen én is elkövettem azt a hibát, hogy ne adtam meg a fejlődő szervezetnek a tápanyagot és most szenvedek is miatta...

Én a mozgásban hiszek leginkább, nem a diétában, de persze a mértékletes élelmiszerbevitel és a vitaminok nagyon fontosak :) Sok sikert :)

2013. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálok mindent, hogy sikerüljön! Bár bíztatna valaki! :( Sportolni ink. egyedül akarok, nincs kivel. Kinevetnének mert béna vok. :'(
2013. máj. 14. 06:51
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Valahol el kell kezdeni, egyik kezdet sem könnyű, aki kinevet az egy hülye, majd ha meglátják az eredményt, akkor meg irigykedni fognak majd. Tudom milyen érzés, engem mindig kinevettek, engem speciel nem az alakom miatt, de egész életemben szégyenkeznem kellett, mert mások lenéztek, hidd el az olyan emberek mindig találnak okot, hogy nevessenek valamin...

A kocogás vagy a gyaloglás jó választás lehet, azt lehet egyedül is csinálni.

A szobabbicikli sem rossz, közbe lehet Tv-t nézni is vagy bármi :) Sok sikert!

2013. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Sajnos szobabicóm nincsen, de jó a gyaloglás és kocogás, köszi a bátorítást, jár a zöld! :)

2013. máj. 15. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!