Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy egyszer...

Miért van az, hogy egyszer melegem van, másszor meg majdnem megfagyok minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Általában reggelente ébredéskor mindig annyira melegem van, hogy az már kibírhatatlan. Még a víz is folyik rólam. És tiszta forró az egész testem mintha lángolna. Mértem testhőt, de teljesen normális volt.

Napközben meg néha minden ok nélkül elkezdek remegni, annyira fázok, pedig legutóbb volt vagy 18 fok és másoknak még rövid ujjúban is melege volt. Én meg csak vacogtam, sőt azt mondták, hogy még a szám is kililult.

Szerintetek mi okozza(okozhatja) ezeket? Egyáltalán van összefüggés a kettő között? Aggódnom kéne, hogy valami baj lehet a háttérben és jobb lenne orvoshoz fordulnom? Bár annyira nem vészes, csak idegesítő, meg lehet, hogy az orvos csak kinevetne.



2013. máj. 27. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Keringési probléma lehet, vagy pajzsmirigy is okozhat ilyet. Nem fog kinevetni az orvos ha elmész és kérsz kivizsgálást. A hidegrázás attól van, hogy túlhevül a szervezeted.
2013. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemrég voltam vérvételen, de a pajzsmirigyemmel semmi probléma nem volt, ahogy mással se.

Stresszelős alkat vagyok, ezért néha eléggé felmegy a vérnyomásom, de amúgy máskor az is rendben van.

Amúgy milyen keringési probléma jöhet szóba?

2013. máj. 27. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha főként a végtagjaid hidegek, akkor lehet pl. Raynaud-kór de nekem ugyanilyen tüneteim vannak rézanyagcsere zavar miatt - ami nagyon ritka.
2013. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor az a kór kizárva, mert nemcsak a végtagjaim melegek, hanem az arcom, mellkasom, szóval úgy kb. az egész testem.
2013. máj. 28. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező,megválaszoltad a saját kérdésed.Éppen a stressz okozza.Nézz csak utána a neten.
2014. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Dettó. Amikor olvasok a szervezetem nem termel annyi hőt: kapom magamra a ruhákat. Amikor pattogok, rohangálok vagy ideges vagyok akkor tépem le őket.

A stressztől nekem is melegem lesz.

2018. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!