Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS Orrsövény mütét?

SOS Orrsövény mütét?

Figyelt kérdés
1hónapja mötöttek, még nem tökéletes az orrlégzésem, szerintetek mikor jön helyre teljesen??

2013. jún. 13. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem május elején műtöttek, az első egy-két hétben az épp kifolyó nem oda való dolgok miatt nekem sem nagyon volt orrlégzésem, de asszem 3 hét alatt nagyjából rendbe jött. Most már teljesen tökéletes.
2013. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
engem május 8án mütöttek, de még nem jött rendbe, hát remélem hamarosan...
2013. jún. 13. 18:23
 3/9 lencsefőzelék ***** válasza:
Bocs, hogy itt kérdezek, de nekem is van egy kis orrsövény-ferdülésem, a bal orrlyukamon nehezebben kapok levegőt, és az gyakrabban el is dugul. Mennyire fájdalmas egy ilyen műtét? Hogy csinálják? Altatással vagy csak érzéstelenítéssel?
2013. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hol csináltatod. Alapesetben helyi érzéstelenítéssel csinálják és pár nap kórház. Vannak helyek, ahol megoldják egy napos sebészet keretein belül, ott altatnak.

Én is így csináltattam, nem mondom hogy kellemes , de abszolút nem olyan rossz, mint ahogy azok elmesélik élményeiket, akiknek kivésték :) Nem fáj, igazából csak az a két nap kellemetlen, amíg a tampon az orrodban van, utána már elvan az ember.

2013. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lencsefőzelék ***** válasza:

Köszi, akkor lehet, hogy egyszer rászánom magam egy ilyen egynaposra. Bár már vagy 20 éve elvagyok vele, mostanában éjjelente sokszor arra ébredek, hogy ki van száradva a szám, és ilyenkor innom kell. Nyilván mert ott veszem a levegőt.

Katona koromban sokan megcsináltatták a két hét eü. szabiért. :) Viszont mindenki valami kalapálós módszerről számolt be, és akkor úgy döntöttem, hogy én bizony ezt nem vállalom.

2013. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, én nem kérhettem helyi érzéstelenitést mert durva volt a ferdülés és csontot is kellett törni meg levésték a púpot az orromról ingyen :D szóval ennek örülök, tehát altattak, nem sima orrsövény mütétemvolt, de hidd el kibirtam, nem volt rémes, akoor egy sima orrsövény amit helyi érzéstelenitéssel csinálnak, nem lehet vészes. 20éves lány vagyok, és egyszer sem fájt tényleg és jobban jársz ha megmütötted mert ha nem szelel jól az egyik orrlyukad akkor oxigénhiányod van ami nem túl jó,fáradékonyabb is lehetsz. Sok sikert.
2013. jún. 14. 01:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah és nekem a torkom van folyton kiszáradva még mindig, azért is mentem a mütétre mert ilyenkor az orrban örvénylő lesz a légáramlás ami szárit, nem beszélve a szájon át légzésről este.
2013. jún. 14. 01:46
 8/9 lencsefőzelék ***** válasza:
Köszi az infókat, kérdező! Akkor valamikor majd sort kerítek rá, legkorábban ősszel, esetleg jövőre. Még lélekben fel kell rá készülnöm. :)
2013. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező azt elfelejtettem, hogy engem május 9-én műtöttek :)


lencsefőzelék, ha kell privátban megadom, ahol én voltam, az teljesen fájdalom mentes, nagyon nem kell rá készülni, ha elmúltál 20 akkor szerintem halogatni is felesleges.

2013. jún. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!