Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vörösvértest a vizeletben?

Vörösvértest a vizeletben?

Figyelt kérdés

Mennyire veszélyes, ha vörösvértest: 9/ látótér szerepel a laboron? Nagyon rossz eredmény?


Jövő héten megyek a vesegondozóba, de kicsit félek, hogy ez nagyon rossz eredmény és valami komolyabb baj van.



2013. jún. 15. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ami a leleten szerepel, mit jelent pontosan, de az tuti, hogy nem normális, ha vörösvértest van a vizeletben. Ettől még lehet, hogy semmi komoly bajod nincs, de valami nem okés.
2013. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fehérvérsejt? Baktérium? Fehérje?


Ha azok rendben vannak, akkor lehet például vesekő.

De mivel 3-5 szokott lenni a referenciatartomány, 9 miatt még nem kezdenék aggódni.

2013. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy ez most nem csak neked szól, de ez a kérdés kapcsán is elmondható:

1. Biztosat úgyis csak orvos tud mondani. Én nem vagyok az, amit meg elmondok az a netről is össze tudnád szedni egy kis guglizással.

2. Azért jó lenne tudni, hogy milyen panasszal, milyen indikációval küldtek el laborba és milyen orvos volt.

3. Nem elég beírni, hogy mi az ami eltér, nem árt pontosítani, hogy milyen más vizsgálatok voltak, még ha negatívak is. A sima vizelet üledékvizsgálatnak más elemei is vannak, így csak feltételezni tudom, hogy azok rendben vannak.

2013. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ultrahangon minden rendben volt, normál vese, kövesség nincs!

Fehérvérsejt, Nitrit, fehérje urina, glucise urina, keton, Bilirubin urina: Negatív!


Urobilinogen: Normál


Vér-Haemoglobin urina: 1+

Ph: 6

Fajsúly: 1,025


Laphámsejt: 1


Creatinin urina conc. :27,40


Ezek az adatok.


Jobb oldali állandó fájdalom (bordák alatt, csípőnél, nyomásra is érzékeny, nem a máj az, azt már kivizsgáltattam!) miatt készült a vér és vizelet labor. De már máskor is találtak vörösvértestet a vizeletemben, viszont a háziorvos csak most küldött tovább ezzel.

2013. jún. 15. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, hát akkor nem valószínű, hogy fertőzés.

Ha követ nem látnak, akkor meg passz, hogy mitől lehet.

A kreatinin szintjét a vérben és a vizeletben a vese kiválasztó kapacitásának mérésére nézik, de ha rendben van, akkor a veséd működésével komoly gond nem lehet.


Szóval ennyiből én sokat nem tudok mondani, csak azt, hogy 9 darab vvt miatt komolyan aggódni nem kell, hiszen általában 3 még belefér.

Jobbulást!

2013. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!