Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudok normálisan aludni...

Nem tudok normálisan aludni mostanában, teljesen kimerült vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7-8 éves koromig nem aludtam egyedül, utána sikerült leszoktatni erről, nagy nehezen, igaz 1 órámba telt mire elaludtam de sikerült. Nos nem rég csőtörésünk volt, és mivel albérletbe kellett mennünk, én az apámmal aludtam 2 hónapig.És most már megint visszaszoktam rá, de tegnap este is úgy volt: 9:13 fele elmentem aludni és 01:12-kor sikerült elaludnom... és már hetek óta így megy, altatót nem engedik, hogy szedjek, mert rászokik a szervezetem, de most már az se érdekel, ha leütnek és úgy alszok, mert már ELEGEM VAN!!! 1 év kellett, hogy megszokjam, de ez most durvább, és azért 1.-ben nem nyomta olyan nagy teher a vállamat, de 8.-ba mi lesz? Ha nem tudok aludni, akkor bealszok még a végén az egyik órán... Orvoshoz nem engedik, hogy forduljak, mert nem értik meg, hogy nem tudok aludni.


Azért utánajártam, és (ha jól megnéztem) Inszomniám van, ami valami alvás zavar. Tehát tippeket kérnék, elalváshoz.


Amiket próbáltam:

-Az ágyamat csak akkor használni mikor aludni akarok

-meleg tej

-számolás



2013. júl. 6. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Levendula olaj.

És NE gondolkodj. Azon se gondolkodj, hogy még mindig nem alszol.

És aludj rendszeresen. Pl. ami nekem bevált: éjjel 11-7, nappal 13-14 között.


Egyébként hány éves vagy, hogy csak szülői engedéllyel mehetsz orvoshoz? Iskolaorvos?

2013. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A levendula olajat kipróbálom, de az alvás nem fog menni. Amúgy se tudtam kiskoromba könnyen elaludni, de volt olyan, hogy beteg voltam, és 2-3 órát aludtam, de este már nem ment, tehát akkor anyukámmal virrasztottunk reggelig.

Egyébként nem hogy egyedül, mert én is szeretném ha az orvostól hallják a szüleim, de nem engedik, mert hülyeségnek találják, és én meg meguntam a próbálkozást, hogy vigyenek el.

Egyébként 14 éves vagyok, és eléggé jó tanulok... az év végi átlagok 4,7 lett, és az iskolában eléggé stresszelek. Amikor orvosi vizsgálat volt, magas volt a vérnyomásom, tehát 4x ellenőrizték, természetesen nem egy napon, de mindig magas volt, így most kivizsgálásokra járok, de eddig minden jó. Ha mégis vérnyomás problémám van, az befolyásolhatja az alvásom, mármint a stressz?

2013. júl. 6. 15:43
 3/15 A kérdező kommentje:
"éjjel 11-7, nappal 13-14 között." Mármint ez az alvás.
2013. júl. 6. 15:44
 4/15 A kérdező kommentje:

A levendula olajba beleegyezett, de jöhetnek további javaslatok.

Egyébként hol lehet levendula olajat venni?

2013. júl. 6. 15:52
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze, befolyásolhatja. De ha már úgyis jársz ezzel kivizsgálásra, akkor mondd meg az orvosnak, hogy komoly gondjaid vannak az alvással. Akkor vagy ő maga ajánl valamit, vagy elküld másik orvoshoz, de a lényeg, hogy a szüleid látni fogják, hogy ez valós gond.


Egyébként csak az elalvással van a gond, vagy az alvással is? Úgy értem, hogy ha már egyszer elaludtál, akkor jól alszol? Vagy gyakran felébredsz? Zavarnak a neszek? Sokat forgolódsz?


Levendulaolajat lehet kapni mindenféle drogériában is. (Rossmann, DM). Van, amit fürdővízbe kell csepegtetni, vagy krémbe, és bemasszírozni, de van olyan, olyan illóolaj is, amit kis kerámiatartóra teszel, és alá gyertyát gyújtasz.

2013. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, hétfőn elmegyünk és veszünk!

Kedden meg megyünk egy újabb vizsgálatra, és megkérdezem tőle.

És az alvással is van probléma... Sokszor felébredek úgy hajnali 1-3 között, utána meg próbálok újra elaludni. És sokat szoktam forgolódni, volt olyan, hogy az végén találtam magamat. És igen, a riasztónk néha pittyeg, így sokszor felriadok rá, tulajdonképpen egy miniszívroham jön rám akkor. De mi az összefüggés?

2013. júl. 6. 17:45
 7/15 A kérdező kommentje:
És sokat szoktam forgolódni, volt olyan, hogy az ágy végén találtam magamat.* kijavítottam
2013. júl. 6. 17:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés, csak vannak olyan emberek, akiknek "csak" elalvási gondjuk van. Tehát nehezen alszanak el, de ha sikerült, akkor úgy alszanak, mint a bunda.


Aztán van olyan, aki pikkpakk gyorsan elalszik, de felriad minden neszre.


Na ezekszerint nálad mindkét gond fennáll. Mindenképpen beszélj az orvossal, mert fiatalka vagy, és a szervezetednek most lenne a legnagyobb igénye a minőségi és tartós alvásra.

2013. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben, kedden úgy is megyünk, és szólok. Köszönöm s segítséget!
2013. júl. 6. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Szyvesen. Ha gondolod, írd meg mi volt a dokinál.

Egyébként pont ma olvastam a fiatalok alvási igényeiről/szokásairól, és eszembe jutottál. Ha megtalálom az oldalt, akkor elküldöm a linket.

2013. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!