Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel lehet (ne) fentebb...

Mivel lehet (ne) fentebb vinni a vérnyomást?

Figyelt kérdés

Most mértem a vérnyomásom, és 116/92.

Szédülök, zúg a fülem.

Kv-t nem iszok, már több évtizede..munkahelyen vagyok, de.. az jár a fejembe, kiszaladok egy koláért.

Teám az van itt bent, de nem fekete tea.


2013. júl. 9. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a vérnyomás tökéletes. Nem alacsony. Próbáld inkább tornáztatni a nyakad.
2013. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem alacsony.. akkor vagyok jól, ha 130 körül van. Több mit egy évig szedtem vérnyomáscsökkentőt..
2013. júl. 9. 08:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,h neked az alacsony! Az egy dolog,h a magasabbhoz vagy hozzászokva és akkor érzed jól magad. De ez nagyon veszélyes! Hiába nem érzed magad rosszul,a szervezetedben megteszi a káros hatását! Így szokott észrevétlenül kialakulni agyvérzés,infarktus,stb.

Sokan gondolják így és úgy kell a "szájukba rágni",h a vérnyomáscsökkentőt szedni kell. Egy ideig tényleg szédülhetsz,fáradékonyabb lehetsz,de ehhez is hozzászokik a szervezeted 2-3 héten belül,mint ahogy a magashoz hozzászokott.

Hidd el,h NEM ALACSONY a vérnyomásod(sőt a 92 dyastole már egy kicsit sok is) és ne akard emelni!

2013. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sumpi válasza:
Felidegesítelek és minden megoldódik :D
2013. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sumpi... okéka. lehet próbálkozni :D
2013. júl. 9. 11:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Értelek.. de ha erre a 116-os vérnyomásra beveszem a gyógyszert,tuti nem lesz vérnyomásom..
2013. júl. 9. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog,mert a frontok és az időjárás nagyon befolyásolja a vérnyomást. És a meleg az lejjebb szokta vinni. Ilyenkor le kell felezni a gyógyszeredet,de leállni nem szabad vele. Amúgy nem úgy vannak kitalálva ezek,h egy bizonyos pontnál lejjebb vigyék. Ha van mérőd ellenőrizheted is,h 1/2 tablettával mennyi lesz.
2013. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sumpi válasza:
Isten őrizz csak vicceltem :D
2013. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!