Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mtől lehet az embernek magas...

Mtől lehet az embernek magas a vérnyomása? Lehet ezt örökölni? Sportal lehet rajta javítani?

Figyelt kérdés
Én még fiatal nő vagyok de már vérnyomáscsökkentőt kell szednem! A családban mindenkié magas!
2009. okt. 19. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet a belső elválasztású rendszer működészavaritól, érrendszeri fejlődési rendellenességektől, az érrendszer rugalmasságának csökkenésétől idős korban. A leggyakoribb viszonylag fiatal korban jelentkező formájának oka (valószínűleg) a keringés beidegzésének zavara, az idegrendszer túlterhelése miatt. Az okok tisztázása után ma már elég jól egyensúlyban tarthatók. A sportolást illetően ki kell kérni a kezelőorvos vagy a sportorvos tanácsát. (És egyáltalán nem mindegy, hogy milyen sportról van szó.)
2009. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem: a hajlam (nem a betegség egy az egyben)örökölhető.
2009. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

túlsúly, mozgás szegény életmód, érfalódon lerakódott zsír plakkok az érfalon. Dohányzás, és fogamzásgátló szedése, stressz plusz az öröklött hajlam, ha ezekre a tényezőkre nem figyelsz oda.

Mozogj sokat az rendezi a vérnyomást, én edzőhöz járok, nagyon túlsúlyos voltam, enyhén emelkedett vérnyomással és mikor felültem szobabringára 10 perc alatt rendeződött vérnyomásom, alacsonyabb volt mint mikor felszálltam, persze a pulzusom nem, de az így normális. Évek óta mióta lefogytam 20 kilót rendben vagyok :)

Eü-s

2009. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én elég vékony vagyok.160cm magas vagyok 46kg.Feszült és ideges is szoktam lenni.
2009. okt. 19. 14:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is dohányzom.Viszont nem mozgok túl sokat!
2009. okt. 19. 14:56
 6/6 anonim válasza:

Nekem is magas a vérnyomásom. Én is örököltem. Javasolták, hogy kezdjek el sportolni: futni vagy úszni. Mivel korábban futottam, tudtam azt nem fogok még egyszer, mert nekem nagyon unalmas volt. Úszni meg nem volt hova mennem.

Ezért vettem egy országúti bicajt, meg egy pulzusmérő órát. Kerestem egy jó edzéstervet és átlagban napi 28 km-t tekertem, 2 hónapig. Ezt volt az alapozás, persze, most már többet teljesítek. Emellett még napi 2x iszom vérnyomáscsökkentő gyógyteát. A ~138/90-es vérnyomásom most már 125-130 között mozog. A közérzetem is jobb, kevesebbet idegeskedem, sokat vagyok friss levegőn és mellesleg nem is unalmas biciklizni. Nekem ez bevált.

2009. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!