Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Máj fájdalomnál mit érezni?

Máj fájdalomnál mit érezni?

Figyelt kérdés

Hónapok óta tartó fájdalmam van a jobb bordaívem alatt! Már minden orvosnál megfordultam, de kézzel fogható választ nem igazán tudtak adni.

Arra lennék kíváncsi, van-e vagy volt-e valakinek már máj fájdalma? Vagy máj tok feszülése?


Milyen tüneteket érzett magán, és hogy tudná leírni a fájdalmat?


Nekem szúró, néha lüktető, olykor tompa, de folyamatos a fájdalom, illetve ha megnyomom, akkor jobban fáj.


A közérzetem is elég pocsék miatta, és a hasam is rakoncátlankodik, és kicsit puffadok is.


Abból gondolom, hogy a májam az, hogy már kétszer is észrevettem, hogy ha hétvégente iszok, vagy haverokkal berúgunk, akkor utána jobban fáj 1-2 napig.


Tapasztalatokat várok, nem orvoshoz küldőket, mert voltam már hepatológusnál, gasztroenterológusnál és reumatológusnál is.


Köszönöm.



2013. júl. 14. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szúró, lüktető, tompa, de folyamatos a fájdalom, illetve nyomásra lüktet, és akkor jobban fáj. Berugás után még rosszabb. Ráadásul ez a betegség nem bocsánatos dolog. Ha abbahagyod a piát, a kialakult károsodás akkor is megmarad, életed végéig. Dehogy menjél orvoshoz. Nem is értenek hozzá. És ezzel el lehet élni 25 évet is. Sőt!
2013. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy ironikus volt-e a válaszod, vagy segítőkész.


Fibroscan vizsgálaton májelzsírosodást állapítottak meg, de fibrosis, azaz szerkezeti elváltozás, hegesedés nincs!

2013. júl. 14. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:

"már kétszer is észrevettem, hogy ha hétvégente iszok, vagy haverokkal berúgunk, akkor utána jobban fáj 1-2 napig. "


Abba kéne hagyni a piát...

2013. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elmúlt fél évben kb 4szer piáltam,viszont a fájdalom Január óta fennáll.

Ezért kérdeztem, hogy akinek esetleg volt ilyen, az inkább időszakos volt, vagy volt, akinek folyamatos, és piálástól független.


Amikor bútorokat cipeltem, azután is fájt.


Ergo ne igyak és ne is cipekedjek.....


Amugy persze, nem iszok azóta, de a fájdalom megmaradt, kérdés, tényleg a májam-e, és volt-e, akinek hozamosabb ideig fájt?


Meg persze a jellege érdekelne, mert az orvosok szerint ennek inkább feszülő érzésnek kellene lennie, nekem pedig szúró, nyilalló, és néha tompa de erős.

2013. júl. 15. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért meg ne haragudj...de hadd kérdezzem meg: dohányzol?
2013. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2011-óta nem.
2013. júl. 18. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!