Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az ájulásnak mik a tünetei,...

Az ájulásnak mik a tünetei, milyen fajtái vannak?

Figyelt kérdés

Hallottam már arról,hogy ha valaki elájul annak több fajtái is vannak és kilehet deríteni az arc színéről.Ez igaz?Pl.:Ha sápadt akkor leesett a vérnyomása vagy nem tudom.És ha valaki elájul akkor annak mik a tünetei,lehet tudni,hogy elfog ájulni?Vagy csak szimplán tünetek nélkül eszméletét veszti?

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 15. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

az én eseteimben ájulás előtt egyre erősödő szédülés volt érezhető, ami leülés után sem akart enyhülni. a környezetem egyre csak halkult, mintha az, aki beszél hozzám nagyon távol lenne. a saját hangom is egyre erőtlenebb...

aztán vágás, és jön a messzi messzi hang, egyre közeledik, lassan kihallom hogy: hallasz? hallasz? majd megjelenik egy nagy ijedt arc előtted.:D

2013. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Ezt olyan volt olvasni,mint egy rövid horror történetet! :D
2013. júl. 15. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én nekem mindig először jönnek sötét foltok, mintha csak rosszul látnék, aztán úgy zúg a fülem és szédülök. Aztán sötét lesz és becsukom a szemeim. Utána meg állnak fölöttem .
2013. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. júl. 19. 10:55
 5/5 anonim válasza:

Kívülről az látszik, hogy elsápadsz és nem lesz színe a szádnak.

Én elkezdek szédülni, gyorsabban ver a szívem, kapkodom a levegőt, kiver a víz. Aztán szép lassan elsötétül előttem minden és csak arra eszmélek, hogy a földön fekszem.

Az ájulás csak pár másodpercig tart mégis én sokkal több időnek érzem.

Aztán kinyitom a szememet, a hangokat egyre közelebb hallom és pár pillanat szükséges arra, hogy rájöjjek mi is történt.

2013. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!