Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult már, hogy nyáron,...

Előfordult már, hogy nyáron, a kánikulában elájultatok?

Figyelt kérdés
20L vagyok, megfigyeltem, hogy a melegben sokkal könnyebben jönnek ezek a rosszullétek. Vajon mit lehetne tenni ellene?

2013. júl. 21. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszer volt amikor a tűzőnapon térköveztem az udvarunk első részében a tűző napon tavaly volt vagy 37 fok. Volt rajtam kalap bevizezve meg ittam is rendesen de a hőguta miatt lettem rosszul mert itt a levegő is elég fülledt volt mivel egy futózápor után folytattam a munkám és ugye a forró pára szépen pofán csapott. Akkor majdnem elájultam, mert arra lettem figyelmes hogy a földön ülök és csak sörtét foltokat láttam a szememmel. Akkor egyből árnyékba mentem ittam jó sok vizet és jobban lettem.

A napszúrástól is lehet ha az ember fedetlen fejét nagyon megsüti a nap és felforr az agyvize vagy is ahhoz hasonló, az a napszúrás az is hasonló a hőgutához csak akkor elsősorban csak a feje melegszik fel és nem az egész teste.

Ilyenkor gyakrabban kell pihenni, lehetőleg csak árnyékos helyen lenni vagy ha az nem kivitelezhető akkor minél többször árnyékba menni, és inni ezerrel. Szükség esetén a nyakunkat vizes kendővel lefedni hogy az ütőerünk hűtve legyen ne forrjon fel.

2013. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!