Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nyomják ki a levegőt a...

Miért nyomják ki a levegőt a fecskendőből, injekciózás előtt? Mi történik, ha elfelejtjük?

Figyelt kérdés
Erős allergiám van (pl. darázscsípés) és Calciumusc injekciót írtak fel, amit be kell adni allergiás reakciónál. Mivel az idő nem mindíg engedi meg hogy orvosi segítség érkezzen és egy laikus adja be és elfelejti a levegőt kinyomni mi történhet, ha csak bőr alá adja a szurit pl. láb- vagy karba??? Tudom hogy meg is lehet inni, de a hatás ebben az esetben nekem nem elég. Előre is köszi a válaszokat.
2009. okt. 24. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bőr alá akkor nem nagy probléma!Ez vénásnál nagyon fontos, hogy a vérkeringésbe ne jusson légbubrék!De szerintem a calcium injekció kész fecskendőkben van nem?
2009. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez ampullás 5x3 ml. Be lehetne venni szájon át is, csak a hatás gyengébb, és van amikor kivitelezhetetlen pl. a legutóbb is a nyakamon mart meg egy darázs, és ott nőtt még egy fejem.
2009. okt. 24. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak bőr alá adja elvileg semmi probléma, csak a bőröd felpúposodik, de az majd elmúlik. Ettől függetlenül azért nem ajánlatos így adni. Tényleg semmibe nem kerül kinyomni a levegőt a fecskendőből, esetleg megpöckölni a fecsit, hogy a kis buborékok is felszálljanak és azt is kinyomni. Ha vénásan adják be a levegőt, akkor az légembóliát okozhat: a buborék elzárja a véráram útját és meghal az illető. Persze ehez némi szerencse/szerencsétlenség is kell. Mert hallottam olyan esetről, hogy valaki öngyilkos akart lenni és egy teljes fecskendőnyi levegőt benyomott magának vénásan és mégis életben maradt (találkoztam is az illetővel- egészségügyis vagyok)
2009. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ha vénásan adnak be gyógyszert és levegő jut be, akkor légembóliát lehet kapni, de 1 fecskendőnyinél sokkal többnek kell ehhez bejutni. Szóval ha 1-2 kis buboréknyi levegő jut be, akkor nem történik semmi, főleg ha izomba vagy bőr alá adják a szurit.
2009. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!