Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ismét légkondis kérdés? Miért...

Ismét légkondis kérdés? Miért fontosabb egyik kolléga egészsége a másikénál?

Figyelt kérdés

Először is kérlek benneteket, ne anyázzatok senkit! ÉRVEKET kérek.

"A" kolléga: állítja, hogy megfázik a NEM rá fújó, 27-28 fokra állított (nem 22!) légkonditól, de még a huzattól is, ami elviselhetővé tenné a 30+ fokot.

"B" kolléga: fizikailag rosszul van (émelyeg, szédül) a 30+ fokban, miközben nagy odafigyelést igénylő munkát kellene végeznie, nem hibázhat. A melegtől fejfájása lesz, marokszám kapkodja a gyógyszert (mellékhatásokkal).


A meleg az egyébként egészséges szervezetet is megviseli, mindketten idegesek.


Melyikük egészsége fontosabb és miért? Van-e korrekt megoldás? (Pl. egyik nap az egyiknek van igaza, másik nap a másiknak?)


2013. aug. 7. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is gyűlölöm a légkondit és a fejem leesik tőle annyira fáj, pedig nem szokott fájni.
2013. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szemem gyullad be tőle, ha légkondis irodában vagyok, akkor másnap reggelre bedagad a szemem, de ez a meleg már elviselhetetlen, 30-32 fokos szobában nem lehet dolgozni, sajnos itt nem lehet igazságot tenni, sokan szenvednek a klímától és mindenféle nyavalyájuk lesz, az emberek másik fele meg nem bírja a meleget, attól lesz rosszul. Egy megoldás lehetne, de ez szinte kivitelezhetetlen, hogy legyen egy meleg szoba és egy hűtött, azután ki-ki válazthat, hogy melyikben dolgozik. :-)
2013. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet, de én is az a típus vagyok, aki nagyon könnyen megfázik a légkonditól és ha az nem akkor csak a torkom kezd el fájni meg rossz közérzet stb. és az sem kellemes. Szerintem a 27-28 még elviselhető, de mások vagyunk, lehet, hogy a kollégádnak már az is rossz, de az is lehet, hogy csak kényeskedik.
2013. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A légkonditól való rosszullét komolyabb tud lenni mint a melegtől való bágyadtság, ezért szoktak annak a javára dönteni aki nem bírja a légkondit. Meg ugye ha ő megfázik akkor kiesik a munkából egy hétre, ez sokkal rosszabb a munkaadónak, mintha csak lassulna a munka a meleg miatt, gondolom ezért nem kapcsolja be a légkondit. (Nem őt védem, de ezt az indokot tudom elképzelni.) Esetleg ideiglenesen jó, ha megpróbálod másképp hűteni magad (hideg vizes kendő nyakra csuklóra, ventilátor csak rád irányítva, sok hideg folyadék), ha már a légkondit nem engedik, gondolom ezt elnézik neked. :) Egyénként én ezt úgy oldnám meg hogy este munkaidőn kívül hűteném le a helységet, hogy mire odaérnek a kollégák, már ne menjen a légkondi de mégis hűvös legyen. Így mindketten jól járnátok. :)
2013. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Korrekt megoldás? Szólni a felettesnek és kérni, hogy találjon megoldást, pl rakjon titeket külön irodába. Nem a ti dolgotok ezt levitázni, mert igenis van, aki nem bírja a légkondit, meg olyan is, aki a meleget. A főnöknek meg akármelyik munkaerő esik is ki, az veszteség.

Ha semmiképp nem lehetséges, akkor kérj egy ventilátort, az hűt téged, úgy állítsd, hogy a másiknak háttal legyen, a légkondit meg kapcsoljátok ki. Legyen nálad kis törölköző, vizezd be, tedd a lábadra, nyakadra, sok helyen ilyenekkel oldják meg, ahol eleve nincs légkondi.

2013. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a főnökös megoldásért nem vagyok oda, mert elvileg felnőttek vagyunk, meg kéne tudni egyezni normálisan, ez az "árulkodás" olyan dedós.
2013. aug. 7. 14:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Első, akkor szerinted megérthető B kolléga fejfájása? Pont olyan rossz, mint a tied. Ha nem érthető meg, akkor miért nem?
2013. aug. 7. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Én bizony "B" kollégával költöznék egy szobába.

Amúgy,ha a légkondi nincs túl hidegre állítva(csak kb.25-26 fokra,v többre),nem közvetlenül az emberre "fúj" és rendszeren van tisztítva nem hinném,h olyan nagy problémát okozna bárkinek.

2013. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Argloss ***** válasza:

Elvileg jogszabály szerint a munkáltatónak biztosítani kell a megfelelő hőmérsékletet, ami nem 30+ fok vagy egyéb módon biztosítani, hogy senki se legyen rosszul a hőségtől.

Az "A" kollégának vannak különleges igényei a többséggel szemben (vagy ketten vannak egy irodában?), szóval itt az lenne a "felnőtt" megoldás, hogy "A" kéri az áthelyezését másik helységbe, de a kérdésedből úgy tűnik, hogy szükségszerű lenne bevonni a feletteseteket, mert "A" kolléga nem kívánja figyelembe venni csak a saját igényeit.

2013. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak ketten vagyunk.
2013. aug. 7. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!