Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni migrén ellen?...

Mit lehet tenni migrén ellen? Mivel gyógyítható vagy enyhíthető a tünetek?

Figyelt kérdés
ezek a migrén tünetei:Ált.menstruáció idején jön elő, fényérzékenység,ingerlékenység, villódzó fénypontok.(fáradtság idején v.esetefelé is)fejfájás is.bal oldali.Kihez forduljak milyen orvoshoz?Érdemes ezért elmenni kivizsgálásra?

#fáradtság #migrén #villodzó fények
2013. aug. 8. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes. Voltam, írtak mindenféle gyógyszert, de nem használt. Ilyenkor csend, sötét, hűvös szoba használt, és vietnami balzsammal, ha az nincs, akkor lóbalzsammal kentem be a halántékom. Zöld színű hatásosabb volt, mint a kék.

Azért menj orvoshoz, háziorvos majd tovább küld, ahová ő tüneteid alapján jónak látja.

Jobbulást!

2013. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát egyszer már kaptam beutalót de nem tudtam elmenni neurológushoz.Engem leginkább a látászavar idegesít a fejfájást már megszoktam olyankor beveszek egy cataflant és próbálok aludni az alvás szokott segíteni.
2013. aug. 8. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:

nem vagyok egy mai csirke, de én még nem láttam nőt, akinek menstruáció idején semmilyen panasza ne lett volna.

Javaslom, menj el nőgyógyászhoz. Oda nem kell beutaló sem.

Látászavarom nekem is van migrénkor. De utálom!

2013. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nőgyógyászhoz?a menszeszemmel semmi gond nincs.Hát akkor majd valahogy kibírom.ez van kemény a nők élete.:D:S
2013. aug. 8. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj el fejfájás szakértőhöz. Meggyógytani nem fog tudni a migrént nem tudják. de gyógyszert ami segít ad. meg egy-két enyhítő jótanácsot
2013. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nekem volt migrénem és leg egyszerübb elmenni egy neurologugoshoz az pedig megmondja mit hogy!!

De a menstruáciohoz semmi köze!

2013. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ravel ***** válasza:

A 3mas szerintem azért javasolta a nőgyógyászt mivel írtad, h a menstruációd idején szokott előjönni.

Azok alapján amit leírtál sokminden lehet, de a nőgyógyász sem hülyeség! Ha pl szedsz fogamzásgátlót akkor érdemes annak is utánnajárni - mert bár sok nő nincs vele tisztában az is rengeteg féle panaszt okoz!

A fényérzékenység és a villódzó fénypontok migrénre is utalhatnak, szerintem érdemes elmenned kivizsgálásra, neurológushoz illetve fejfájás ambulanciára.

2013. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

JA igen már terveztem egyszer de még nem jutottam el odáig mert beutaló kell és sokat kell várni...:(

Van amikor beveszek pár fájdalomcsillapítót és akkor sem segít.De a villódzó pöttyök kezdenek állandóak lenni már lassan megszokom.:(

2013. okt. 18. 15:27
 9/9 anonim válasza:

A migrénes fejfájás jellemzője, hogy féloldalasan fáj a homlok és a szem környéke.


Erre a féloldalas fejfájásra nekem bevált az 1db Algoflex Forte + 1db No-Spa Forte.


A két tablettát egyszerre kell bevenni és kb. fél óra múlva már érezhetően enyhül a fájdalom.


Eddig minden alkalommal működött, de túl gyakran senki ne alkalmazza!!


Ha nem vagy allergiás a fent nevezett gyógyszerekre, akkor havi egy alkalommal nyugodtan lehet alkalmazni ezt a "koktélt"

2021. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!